جستجو:  
چهارشنبه 6 مرداد 1400
 
 
درخواست اشتراک VPN

 

 

 

 

راه اندازی شبکه VPN دانشگاه
معاونت تحقیقات و فناوری اطلاعات دانشگاه جهت آن دسته از اعضای محترم هیات علمی دانشگاه که خارج از  شبکه گسترده اینترنت دانشگاه، از خطوط بخشهای خصوصی مثل ADSL ویا وایمکس واحیانا Dialup استفاده نموده  و جهت دسترسی به منابع الکترونیکی با مشکل مواجه هستند،  اقدام به راه اندازی سرویسی موسوم به VPN server نموده است که از این پس، این عزیزان می توانند از طریق VPN connection براحتی، با همان کلمه و رمز عبور(اکانت) قبلی که برای Dialup از مرکز اینترنت دانشگاه دریافت نموده بودند، وارد شبکه دانشگاه گردیده و مستقیما به سایتها و منابع الکترونیک متصل شوند.
توجه: اعضای هیات علمی که دارای اکانت نمی باشند شخصاً به مرکز اینترنت دانشگاه واقع در طبقه 6 ستاد مرکزی دانشگاه مراجعه و ثبت نام واکانت جدید دریافت نمایند.
 

VPNچیست و چگونه از آن استفاده می کنند؟

  شبکه خصوصی مجازی یا Virtual Private Network که به اختصار VPN نامیده می شود، امکانی است برای انتقال ترافیک خصوصی بر روی شبکه عمومی. این نوع شبکه به صورت کاملا اختصاصی بوده و کاربران با استفاده از کلمه و رمز عبور تعریف شده قادر خواهند بود با ورود به شبکه دانشگاه از منابع الکترونیکی  بصورت رایگان استفاده نمایند .

قبل از استفاده از VPN‌ حتما باید ارتباط اینترنت شما برقرار باشد. ابتدا از طریق Dialup یا  ADSL هر شرکتی که اشتراک دارید به اینترنت متصل و سپس از طریق کانکشن VPN به شبکه دانشگاه وصل شوید.

 این ارتباط  VPN یک ارتباط مجازی و امن بر روی ارتباط اینترنت شما به وجود می آورد.

   

افراد واجد شرایط و مدارک مورد نیاز:

  • اعضاء هیات علمی (آخرین حکم کارگزینی)
     

  • مدیران و روسای واحدهای وابسته (نامه درخواست اشتراک)
     

  • محققان شاغل در این دانشگاه (نامه معرفی و موافقت معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه)

  • واحد های اداری وابسته (نامه درخواست اشتراک با قید نام مسئول استفاده کننده از ایمیل)

 

 
فرایند درخواست vpn:

افراد واجد شرایط می توانند پس از تکمیل فرم زیر جهت هماهنگی و اختصاص نام کاربری منحصر به فرد و تعیین رمز مناسب و قوی به واحد فناوری دانشگاه مراجعه نمایند.
 

 
آدرس واحد فناوری اطلاعات دانشگاه : رشت- خیابان نامجو - روبروی ورزشگاه عضدی - ساختمان شماره 2 دفتر مرکزی دانشگاه - طبقه ششم - مدیریت آمار و فناوری اطلاعات - واحد فناوری
 
 
تلفن: 33333305-013
 
 
پست الکترونیک :it@gums.ac.ir  
 
 
 

 

 درصورت بروز مشکل با شماره تلفن 33333305-013  داخلی 4 تماس بگیرید،کارشناسان پورتال دانشگاه آماده پاسخگوئی و کمک می باشند.
 

 
 

 

تاریخ آخرین به روزرسانی : 1400/04/01
 
     
 
 
آمار مراجعات
مهمان :  0
عضو :  0
کل مراجعات :  13879
امروز :  2
دیروز :  5