یکشنبه 22 فروردین 1400
EN
تاریخ 1399/11/28     تعداد دفعات مشاهده 132 بار     ساعت 10:00     گروه خبری دانشکده بهداشت

رویداد استارت سلامت در دانشکده بهداشت با حضور ریاست، معاونین، اعضای هیات علمی، کارمندان دانشکده و مدیر عامل و اعضاء فن بازار منطقه ای استان، توسط مرکز رشد فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در محل سالن کارگاهی دانشکده بهداشت برگزار شد
تصویر  

روز دو شنبه 27  بهمن ماه 1399، رویداد استارت سلامت در دانشکده بهداشت با حضور ریاست با حضور ریاست، معاونین، اعضای هیات علمی، کارمندان دانشکده و مدیر عامل و اعضاء فن بازار منطقه ای استان، توسط مرکز رشد فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در محل سالن کارگاهی دانشکده بهداشت برگزار شد.

ابتدا دکتر مهدی شیرزاد سیبنی زییس دانشکده بهداشت ضمن خیرمقدم به حاضران و تشکر از بانیان این رویداد، شکل گیری تفکرات خلاقانه و نوین را برآیند اینگونه جلسات عنوان و خاطرنشان کرد که ایده‌هایی که در این گونه رویدادهای علمی ظهور می‌یابند، قطعاً در آینده به ایجاد اشتغال و درآمد ختم خواهند شد. اظهار کرد: امروزه جهت گیری نظامهای آموزش عالی به سوی دانشگاههای نسل سوم و چهارم، برای توسعه اقتصادی و انتقال فناوری از دانشگاه به صنعت، تحول شگرفی در نقش دانشگاه های سنتی ایجاد کرده است، دانشگاههای کارآفرین علاوه بر آموزش و پژوهش، عامل تحقق نوآوری و کارآفرینی هستند. از این رو گسترش فرهنگ و بسترسازی مناسب برای کسب و کارهای الکترونیک در حوزه سلامت از مهمترین سیسات های دانشکده می باشد.

در ادامه آقای دکتر شهیاد اذری حمیدیان معاون پژوهشی دانشکده بهداشت ضمن ارایه گزارشی از روند فعالیت های پژوهشی دانشکده، با اشاره به امکانات آزمایشگاهی و نیروهای متخصص هیأت علمی و غیر هیأت علمی، دانشکده بهداشت را دارای پتانسیل بالایی برای ارایه خدمات تخصصی و ایجاد ایده های جدید و تجاری سازی عنوان نمودند.

سپس آقای فیروزمنش، مدیرعامل مؤسسه ایده پدید و کارگزار منتخب، ضمن تشریح فعالیت های فن بازار منطقه ای و نحوه انتخاب کارگزار از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری، خدمات قابل ارائه به پزوهشگران را توضیح دادند. اظهار کرد: کارگزار فن بازار در حوزه های «انتقال فناوری»، «بازاریابی و فروش محصولات نوآورانه»، «جذب سرمایه» و «ثبت دارایی های فکری» (اختراع، طرح صنعتی و علامت تجاری) به تمامی عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری و نیز سرمایه گذاران و تأمین کنندگان مالی خدمات خود را ارائه می دهد.

در انتها اعضای حاضر نقطه نظرات و دیدگاههای خود را در زمینه رویداد استارت سلامت بیان کردند. لازم به ذکر است که چند ایده اولیه توسط پژوهشگران دانشکده ارائه و مورد ارزیابی قرار گرفت.