سایت دانشگاه علوم پزشکی گیلان |  سه شنبه 5 مرداد 1400 English
جستجو:  
تاریخ 1399/04/14     تعداد دفعات مشاهده 142 بار     ساعت 11:39:11     گروه خبری اخبار مرکز تحقیقات غربالگری و پیشگیری از سرطانهای

در طرح کارآزمایی بالینی بین المللی که تحت نظارت سازمان بهداشت جهانی در زمینه درمان COVID-19 در حال انجام است ، بیمارستان رازی رشت بیشترین مشارکت را در این مطالعه در جهان داشته است.
تصویر

در طرح کارآزمایی بالینی بین المللی که تحت نظارت سازمان بهداشت جهانی در زمینه درمان COVID-19 در حال انجام است، بیمارستان رازی رشت بیشترین مشارکت را در این مطالعه در جهان داشته است. 

کارآزمایی بالینی سازمان جهانی بهداشت با عنوان SOLIDARITY برای بررسی کارآیی و ایمنی ۴ رژیم دارویی بیماری COVID-19 در روز چهارشنبه 28 اسفندماه 1398 (18 مارچ،2020) شروع به کار نمود. کشور فرانسه به عنوان اولین کشوری بود که در سوم فروردین 1399 (22 مارچ) به این کارآزمایی پیوست و ایران نیز به عنوان پنجمین کشور در 19 فروردین 1399 (۷ آوریل) به این طرح ملحق شد.

تاکنون با گذشت ۱۳ هفته از شروع مطالعه، ۲۱ کشور با مشارکت ۳۵۱ بیمارستان و ۴۳۶۳ بیمار در مطالعه وارد شده‌اند و با مشارکت ۱۷ کشور دیگر نیز موافقت شده است.

لازم به ذکراست ایران با ورود ۱۳۱۴ بیمار به عنوان اولین کشور و فرانسه با ۷۴۵ بیمار بیشترین مشارکت در این مطالعه را داشته‌اند. دربین ۱۷ بیمارستانی که بیماران آن ۳۰درصد جمعیت مورد مطالعه تا الان را دربر می‌گیرد، ۱۱ بیمارستان در ایران هستند که بیمارستان رازی رشت با تعداد 116 بیمار و با همکاری استاد فریبرز منصور قناعی و اساتید گروه عفونی مرکز آموزشی درمانی رازی بیشترین مشارکت را در این مطالعه در جهان داشته است.