سایت اصلی دانشگاه |  پنجشنبه 7 مرداد 1400 English
جستجو:  
تاریخ 1397/04/24     تعداد دفعات مشاهده 807 بار     ساعت 12:26:40     گروه خبری معاونت تحقبقات و فناوری

سامانه ثبت ملی بیماری مِنییِر دانشگاه علوم پزشکی گیلان به منظور گسترش پژوهش های بنیادی، کاربردی و نظام بخشی به روند درمان و کیفیت زندگی بیماران منییرزی کشور در مرکز تحقیقات بیماری های بینی، سینوس، گوش و قاعده جمجمه دانشگاه رونمایی شد.
تصویر

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛ پیش از ظهر امروز (یکشنبه) با حضور دکتر شادمان نعمتی- معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه و جمعی از مدیران و مسوولین معاونت تحقیقات و فناوری، سامانه ثبت ملی بیماری مِنییِر دانشگاه در محل مرکز تحقیقات بیماری های بینی، سینوس، گوش و قاعده جمجمه دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه اندازی گردید.

مرکز تحقیقات گوش، گلو، بینی و جراحی سر و گردن دانشگاه از مرداد 1386 به منظور گسترش پژوهش های بنیادی، کاربردی و گسترش پژوهش های بنیادی، کاربردی و نظام بخشی به روند درمان و کیفیت زندگی بیماران منییرزی کشور و ارایه راه حل در امور درمانی در زمینه ی بیماری های گوش، گلو، بینی و جراحی سر و گردن آغاز به کار نمود. این مرکز در 23 خردادماه 1391 موافقت اصولی جهت راه اندازی را دریافت نمود و در 26 اردیبهشت 1396 مورد موافقت قطعی از طرف وزارتخانه بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت. این مرکز از تاریخ 25 آذر 1393 تحت عنوان مرکز تحقیقات "بیماری های بینی وسینوس" به فعالیت خود به ریاست دکتر شادمان نعمتی ادامه داد و در 17 خردادماه 1396 شورای گسترش وزارت بهداشت با تغییر نام مرکز به" بیماری های بینی، سینوس، گوش و قاعده جمجمه "موافقت نمود، در این مرکز از آغاز فعالیت تا کنون 100 مقاله، 20 کتاب و درحدود صد پایان نامه اینترنتی و رزیدنتی انتشار یافته است و هم اکنون نیز در حال راه اندازی کوهورت مشکلات شنوایی و بیماری های گوش در بالغین ساکن مناطق کوهورت صومعه سرا/گیلان، و پروژه ثبت ملی بیماری منییر می باشد.

گفتنی است: مطرح شدن ایده طراحی بانک اطلاعاتی که حاوی داده های بیماران مبتلا به منییر باشد به اوایل سال 1396 بر می گردد. که منشور اولیه ای تهیه و در شورای پژوهشی مرکز تحقیقات بیماری های بینی، سینوس، گوش و قاعده جمجمه در تاریخ 1396/6/28 مطرح گردید و بعد از مطالعات اولیه و بررسی تجربه های مختلف کشوری و بین المللی در این راستا نگارش اولیه پروپوزال طرح و پروتکل اجرایی، اطلاعات اصلی و فرمهای جمع آوری داده تدوین گشت. برنامه ثبت به صورت مطالعه ای با عنوان" رجیستری بیماری منییر در دانشگاه علوم پزشکی گیلان و کل کشور " از طرف معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه و با حمایت معاونت تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی گیلان با کدIR.REG.GUMS.1396.111 در تاریخ 1396/9/21 تصویب گردید. به دنبال آن مسئولیت طراحی و اجرای برنامه ثبت بیماران مبتلا به منییر به مرکز تحقیقات بیماری های بینی، سینوس، گوش و قاعده جمجمه گیلان، به ریاست دکتر شادمان نعمتی اعطا گشت.

آدرس وب سایت سامانه ثبت ملی بیماری مِنییِر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان: http://meniereiran.gums.ac.ir

2
3
4
5
6
7
8
9