سه شنبه 1 تیر 1400
EN
منو
 
 
 
پایگاه اورژانس آستارا
 موقعیت جغرافیایی آستارا
 
آستارا شهری بندری، مرزی یکی از قطب‌های اقتصادی،توریست داخلی و بین‌المللی در سواحل غربی دریای خزر ، مرکز شهرستانی به همین نام در شمالی‌ترین نقطهٔ استان گیلان و آخرین نقطهٔ مرزی ایران و جمهوری آذربایجان و از نظر جغرافیایی در مرکز منطقه تالش قرار دارد.آستارا از شرق به دریای خزر، از شمال به آستارای آذربایجان، از غرب به استان اردبیل و از جنوب به شهرستان تالش در استان گیلان محدود شده‌است. آستاراچای، آستارای ایران را از آستارای آذربایجان جدا می‌سازد این شهر از نظر جغرافیایی بر سر سه راه قرار گرفته‌است: راه جنوبی آن از کنار دریای خزر به بندر انزلی و راه شمالی آن از کناره همین دریا به جمهوری آذربایجان کشیده شده‌است. راه غربی آن که از حیران می‌گذرد، به اردبیل می‌رسد.آستارا از لحاظ اقتصادی، در استان و کشور نقش تعیین‌کننده‌ای را داراست، به طوری‌که یکی از ۳۰ شهر گردش‌پذیر ایران، سومین مرز فعال کشور در زمینه صادرات و واردات  رتبه نخست صادرات و بزرگ‌ترین گمرک زمینی شمال کشوراست.علاوه براین، بندرآستارا نخستین بندر خصوصی کشور و پنجمین بندر فعال ترانزیتی شمال کشور است.
 
 جمعیت شهرستان آستارا در سال ۱۳۶۳ خورشیدی، به ۴۳٬۸۶۴ نفر رسیده و و بر اساس سرشماری ۱۳۸۵ جمعیت شهرستان ۸۱۲۳۴ نفر است. براساس آخرین سرشماری در سال۱۳۹۰ شهرستان آستارا دارای جمعیتی بیش از ۸۵۰۰۰ نفر و تعداد خانوار آستارا در حدود ۲۵۱۹۲ تخمین زده شده است.
 
لَوَندِویل یکی از شهرهای استان گیلان در شمال ایران است. این شهر با جمعیت ۱۰۶۱۷ نفر (نتجیه سرشماری رسمی سال۱۳۹۰) در بخش لوندویل شهرستان آستارا قرار دارد.

 شهر لوندویل مرکز بخش لوندویل در شهرستان آستارا, گیلان قرار دارد. این شهر در طول جغرافیایی ۴۸ درجه و ۵۲ دقیقهٔ شرقی و عرض جغرافیایی ۳۸ درجه و ۱۸ دقیقهٔ شمالی واقع است. و ارتفاع متوسط آن از سطح دریا۱۰- متر است. محدوده قانونی شهر لوندویل از جنوب به حاشیه شمالی رود چلوند و در شمال تا نزدیکی روستای سیبلی و در شرق به دریای خزر و در غرب در امتداد خیابان آبشار تا سه راهی باباحسن محدود است. محدوده قانونی شهر لوندویل ۷٫۵ کیلومتر مربع وسعت دارد. بخش لوندویل ۱۴۸ کیلومترمربع وسعت دارد. که محدوده آن از جنوب از سه راهی دانشور قره سو تا کانال دربند در نزدیکی پلیس راه در شمال است. بخش لوندویل مشتمل بر یک نقطهٔ شهری شهر لوندویل) و دو دهستان (دهستان‌های چلوندو حومه لوندویل ۲۳ روستای دارای سکنه و ۱۰ روستای با جمعیت فصلی است

 

 پایگاه شهری آستارا -شماره 12 استان(سال تاسیس:1377)

آدرس پایگاه:خیابان حکیم نظامی-محوطه بیمارستان شهید بهشتی آستارا

مسئول پایگاه: آقای قهرمان آقایی 

 

 پایگاه جاده ای حیران-شماره 17استان(سال تاسیس:1380)

آدرس پایگاه:گردنه حیران

مسئول پایگاه: آقای قهرمان آقایی

 

 

پایگاه جاده ای لوندویل -شماره 36استان(سال تاسیس:1386)

آدرس پایگاه:مرکز بهداشتی درمانی لوندویل

مسئول پایگاه: آقای قهرمان آقایی 

 

 
تاریخ آخرین به روزرسانی : 1400/01/10
 
     
 
 
آمار مراجعات
مهمان :  0
عضو :  0
کل مراجعات :  1940
امروز :  1
دیروز :  0