جمعه 27 فروردین 1400
EN
منو
 
 
 
پایگاه اورژانس لاهیجان
 موقعیت جغرافیایی لاهیجان
 

لاهیجان

دارای لقب پایتخت گردشگری جهان اسلام است،مرکز شهرستان لاهیجان، بزرگترین شهر شرق استان گیلان و ۹۵ مین شهر پرجمعیت ایران است. این شهر در ناحیه کوهپایه‌ای قرار دارد و تپه‌ماهورهای آن را بوته‌های چای پوشانده‌است. این شهر در شرق سفیدرود و در ارتفاع ۴ متری قرار دارد. این شهر در سال ۲۰۰۶ با ۷۱،۸۷۱ نفر جمعیت سومین شهر پرجمعیت گیلان (پس از رشت و انزلی) بود، گرچه زمانی شهر اصلی و مرکز اداری (دارالملک) کل ایالت و پایتخت تاریخی بیه پیش بود  

   بر پایه سرشماری سال ۱۳۹۰ لاهیجان با جمعیت ۹۴،۰۵۱ نفر در ردیف ۹۵ شهرهای ایران است. از سال ۱۹۵۶ تا ۲۰۰۶ جمعیت لاهیجان ۳٫۵ برابر شد.     

رودبنه

 یکی از شهرهای استان گیلان در شمال ایران است.این شهر با جمعیت ۳۳۴۶ نفر (برآورد ۱۳۹۰خ.) در بخش رودبنه شهرستان لاهیجان قرار دارد.پیشهٔ بیشتر ساکنان آن کشاورزی (برنجکاری، نوغان‌داری، کاشت درخت سپیدار و گاوداری است در راستای پروژه‌ای به نام پروژه موزه میراث روستایی گیلان، در مهرماه ۲۰۰۳/۱۳۸۲ نخستین خانه اصیل روستایی در رودبنه به نام خانهٔ رفیعی (خانهٔ حاج آقا کربلایی) با ملحقاتش در رودبنه خریداری، برداشت معماری و واچینی شد و سپس در سال ۱۳۸۴ در محل موزه (۱۸ کیلومتری جادهٔ رشت-تهران، پارگ جنگلی سراوان) دوباره‌چینی شد. 
 
 
 

 پایگاه شهری لاهیجان-شماره 3 استان(سال تاسیس:1355)آدرس پایگاه:خیابان امام خمینی-خیابان 22 آبان

مسئول پایگاه: آقای رضا بی گناه

 

   

پایگاه جاده ای رودبنه-شماره 29 استان(سال تاسیس:1385)آدرس پایگاه:مرکز بهداشت رودبنه

مسئول پایگاه: آقای رضا بی گناه

تاریخ آخرین به روزرسانی : 1400/01/08
 
     
 
 
آمار مراجعات
مهمان :  0
عضو :  0
کل مراجعات :  2977
امروز :  1
دیروز :  2