یکشنبه 3 مرداد 1400
EN
منو
 
 
 
پایگاه اورژانس بندر انزلی

 

 موقعیت جغرافیایی بندرانزلی
 

بندر انزلی یکی از مهمترین شهرهای توریستی از مراکز مهم اقتصادی و یکی از قطب‌های ورزشی درایران است. این شهر دارای اولین و بزرگترین بندر ایران در سواحل جنوبی دریای خزر است و در استان گیلان واقع شده است. شهر انزلی پس از مرکز استان (رشت)، دومین شهر پر جمعیت استان گیلان بوده و یکی از متراکم ترین شهرهای ایران از لحاظ تراکم جمعیت محسوب می‌شود.انزلی از شهرهای باستانی ایران کهن می‌باشد. خلیج انزلی محلی امن برای پهلو گرفتن کشتی‌های بزرگ تجاری و ماهی گیری بوده است.این شهر بعنوان پر باران ترین شهر ایران همواره و از گذشته به شهر باران شناخته شده بود.، شهر انزلی دارای آب و هوای معتدل مرطوب است و میزان بارندگی آن بسیار بالاست به طوریکه سالانه متوسط ۱۸۹۲میلی‌متربارندگی در این شهر گزارش می‌شود، میزان رطوبت نسبی در این منطقه درسال بین ۷۱ تا ۹۷ درصد در نوسان است.شهر انزلی در غرب استان گیلان قرار داشته و به واسطه سواحل خزر وتالاب بین‌المللی بندر انزلی از چندجزیره وشبه جزیره تشکیل شده است که به واسطه پل به هم مرتبط هستند جمعیت شهرستان انزلی در سال ۱۳۷۰ش، برابر با: ۱۲۲٫۰۶۸ نفر بوده که بر اساس آمار سال ۸۵ جمعیت این شهرستان ۱۳۳٫۱۳۴ نفر بوده که جمعیت شهر بندر انزلی در سال ۱۳۷۵ ش برابر با: ۹۸۵۴۴ و در سرشماری سال ۱۳۸۵ برابر با: ۱۱۰۶۴۳ نفر می‌باشد. مساحت شهرستان انزلی بالغ بر ۲۷۵کیلومتر مربعمی‌باشد که سهم مساحت شهری آن ۴۹٫۳۱ کیلومتر مربع بوده و با توجه به تمرکز جمعیت، شهر انزلی یکی از متراکم ترین شهرهای ایران است.

 شهر انزلی از ۳قسمت تشکیل شده، بخش غربی یا انزلی، بخش میانی یا شبه جزیره میان‌پشته و بخش شرقی به نام غازیان که توسط دو پل بزرگ که از بناهای دوران پهلوی است به جزیره میان‌پشته در مرداب انزلی پیوند دارد

کانالی میان انزلی و غازیان وجود دارد که آب چهار رودخانه از شرق (سوسرروگا، پیربازارروگا، راست‌خانه و نهنگ‌روگا) و یک رودخانه از غرب (شنبه‌بازارروگا) از طریق آن به دریا وارد می‌گردد.

 

پایگاه شهری بندرانزلی-شماره 2 استان(سال تاسیس:1355)آدرس پایگاه:پاسداران-جنب بیمارستان قدیم

مسئول پایگاه: آقای حسن علیزاده

 

 

پایگاه جاده ای آبکنار-شماره 32استان(سال تاسیس:1385)آدرس پایگاه:مرکز بهداشت آبکنار

مسئول پایگاه: آقای حسن علیزاده

 

 

پایگاه شهری غازیان-شماره 27 استان(سال تاسیس:1388)آدرس پایگاه:خیابان رمضانی-جنب درمانگاه شماره 5 غازیان

مسئول پایگاه: آقای حسن علیزاده

 


 
تاریخ آخرین به روزرسانی : 1400/01/08
 
     
 
 
آمار مراجعات
مهمان :  0
عضو :  0
کل مراجعات :  2414
امروز :  1
دیروز :  2