دوشنبه 31 خرداد 1400
تاریخ 1399/10/27     تعداد دفعات مشاهده 402 بار     ساعت 13:10:31     گروه خبری اخبار روابط عمومی دانشگاه

رییس کلینیک ویژه تخصصی دانشکده دندانپزشکی رشت، عملکرد ده ماهه این کلینیک در زمان شیوع کرونا را تشریح کرد.
تصویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ دکتر حسین شیخ نژاد- رییس کلینیک ویژه تخصصی دانشکده دندانپزشکی رشت در گفتگو با پایگاه خبری وبدا گیلان، ضمن تشریح عملکرد این کلینیک در ده ماهه اخیر، گفت: با شیوع بیماری کرونا، کلینیک ویژه دندانپزشکی  از اسفند ماه سال98 برای آماده سازی شرایط و رعایت پروتکل های بهداشتی تعطیل و از ابتدای سال 99 طبق دستورالعملهای وزارت بهداشت و درمان برای بخش دندانپزشکی  انجام معاینات و درمانهای اورژانس شروع  شد.

وی ادامه داد: این روند بر اساس دستورالعمل های ابلاغی  تا  نیمه خرداد ماه 99 ادامه داشت که طی آن، تعداد 52دندانپزشک متخصص و رزیدنت در شیفت های تعیین شده انجام وظیفه کرده  و  تعداد 334 بیمار اورژانسی دندانپزشکی، تحت درمان قرار گرفتند.

رییس کلینیک ویژه دندانپزشکی رشت افزود:  با تغییر در دستورالعمل های اجرایی دندانپزشکی مبنی بر انجام درمان های غیر اورژانسی از نیمه خرداد تا پایان آذر ماه 99 ،  تعداد 16274 بیمار در این کلینیک در دو شیفت صبح و عصر، تحت درمانهای دندانپزشکی قرار گرفتند . این در حالی است که این کلینیک با بودجه 13 میلیارد و دویست میلیون ریال در حال بازسازی و نوسازی بوده و  با 30درصد ظرفیت خود، در حال فعالیت بوده است.

دکتر شیخ نژاد با بیان اینکه در این شرایط و با وجود محدودیتهای مالی، این کلینیک توانسته است تا 80 درصد بازسازی و نوسازی برنامه ریزی شده را انجام دهد، ابراز امیدواری کرد  در صورت تخصیص اعتبارات مربوطه، در دهه مبارک فجر بخش های جدید دندانپزشکی  افتتاح  شود.