اخبار فوری
  • 1401/08/30 - 20:21
  • تعداد بازدید خبر : 332
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
وبدا گیلان گزارش می‌دهد؛

گسترش خدمات بانک خون‌بند ناف رویان در گیلان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی

طی نشست مشترک مدیرعامل بانک خون‌ بند ناف رویان با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر توسعه همکاری در خصوص تحقیقات مرتبط با سلول‌های بنیادی، حمایت رویان از تحقیقات اعضای هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و تلاش برای فرهنگ‌سازی جهت ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی بانک خون‌بند ناف تأکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وبدا)، شامگاه امروز نشستی با حضور دکتر مرتضی ضرابی - مدیرعامل بانک خون‌بندناف رویان و جمعی از مسئولان جهاد دانشگاهی گیلان با دکتر حیدرعلی بالو – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجلاس حوزه ریاست به‌منظور افزایش همکاری‌های تحقیقاتی و درمانی برگزار شد.
دکتر حیدرعلی بالو – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با بیان اینکه موسسه رویان در کشور و جهان یک موسسه شناخته‌شده با خدمات ارزنده است، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان از توانمندی بالایی در داشتن اعضای هیئت‌علمی برخوردار بوده و آماده گسترش هماهنگی‌ها در این رابطه است.
وی با تأکید برافزایش اطلاع‌رسانی و شناساندن سلول‌های بنیادی بند ناف در درمان بیماری‌ها، افزود: مردم گیلان بسیار بافرهنگ هستند و می‌توان با کمی اطلاع‌رسانی و روشنگری، مردم را در این کار تحقیقاتی-درمانی بیشتر مشارکت داد.
دکتر مرتضی ضرابی - مدیرعامل بانک خون‌بندناف رویان نیز در این نشست با اشاره به اقدامات گسترده این مجموعه در ذخیره‌سازی و درمان بیمارها، اظهار کرد: اقداماتی که در مجموعه رویان در تحقیقات سلول‌های بنیادی و ذخیره‌سازی بانک خون‌بند ناف انجام شده بسیار گسترده است.
به گفته وی، رویان در تکمیل ذخایر سلول‌های بنیادی و بانک خون‌بند ناف بسیار پیشگام بوده و بزرگ‌ترین ظرفیت ذخیره سلول‌های خون‌بند ناف را در منطقه ایجاد کرده است.
دکتر ضرابی با اشاره به اینکه ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی و بانک خون‌بند ناف فرصتی را فراهم کرده تا کسانی که نیاز دارند بتوانند از این سلول‌های بنیادی استفاده کنند، تصریح کرد: گیلان نیز همانند بسیاری از استان‌های کشور ظرفیت ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی و بانک خون‌بند ناف را در خود ایجاد کرده است.
گفتنی است توسعه همکاری در خصوص تحقیقات مرتبط با سلول‌های بنیادی، حمایت رویان از تحقیقات اعضای هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جهت سلول‌های بنیادی و بانک خون‌بند ناف و تلاش برای فرهنگ‌سازی در راستای ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی بانک خون‌بند ناف از مهم‌ترین مواردی بود که در این نشست، طرفین برای رسیدن به آن‌ها، گفت‌وگو کردند.
همچنین مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی گیلان در راستای بهره‌مندی از فرصت بانک خون‌بند ناف و سلول‌های بنیادی، فرایند اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی ذخایر را از طریق خانه‌های بهداشت و بیمارستان‌ها پیگیری کند.
انتهای پیام/
 
 
  • گروه خبری : اخبار برگزیده دانشگاه,آخرین اخبار,اخبار فوری
  • کد خبر : 95855
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 07 شهریور 1401
آرشیو
Caspian Journal of Health Research

Caspian Journal of Health Research

Journal of Dentomaxillofacial Radiology , Pathology and Surgery

Journal of Dentomaxillofacial Radiology , Pathology and Surgery

Journal of Holistic Nursing and Midwifery

Journal of Holistic Nursing and Midwifery

Research in Medical Education

Research in Medical Education

Iranian Journal of Neurosurgery

Iranian Journal of Neurosurgery

Caspian Journal of Neurological Sciences

Caspian Journal of Neurological Sciences

Journal of Guilan University of Medical Science

Journal of Guilan University of Medical Science