اخبار فوری
  • 1400/08/24 - 13:17
  • تعداد بازدید خبر : 352
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

پیگیری‌های دکتر سالاری برای احداث بیمارستان‌های جایگزین رازی و شفا رشت ادامه دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه پیگیری‌ها جهت تأمین زیرساخت‌های حوزه سلامت و تأمین منابع مالی برای احداث بیمارستان‌های جایگزین با مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وبدا)، دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جریان تداوم پیگیری‌های ملی به جهت فراهم کردن زیرساخت‌های بهداشت و درمان متناسب با جمعیت و شأن استان گیلان با دکتر حمیدرضا جمشیدی، مدیرعامل بنیاد دارویی برکت، دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این دیدار با تشریح آخرین وضعیت زیرساخت‌های حوزه سلامت گیلان به قدمت بیش از 50 سال بیمارستان‌های رازی و شفای رشت اشاره کرد و این دو بیمارستان را برای ارائه خدمات مطلوب به بیماران نامناسب دانست.

وی با اشاره به توانمندی‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و به‌منظور بهره‌برداری و بهره‌گیری از ظرفیت‌های آن نهاد انقلابی، رفع کاستی‌های بخش درمان استان به‌ویژه تجدید بنای بیمارستان‌های جایگزین ۳۵۰ تختخوابی رازی و ۱۷۹ تخت خوابی روان‌پزشکی شفا رشت که مجوز ماده 23 آنها اخذ و ردیف اعتباری آنها در بودجه 1400 پیش بینی شده خواستار شد.

دکتر سالاری در این دیدار بیان کرد:  گیلان به‌رغم برخورداری از مواهب طبیعی، ظرفیت و استعدادهای کم‌نظیر و توسعه‌ای متأسفانه از محرومیت‌های آشکار و پنهان بی‌شماری به‌ویژه در زمینهٔ زیرساخت‌های بهداشتی درمانی که در خلال همه گیری ویروس کرونا بیشتر نمود پیداکرده، رنج می‌برد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به دغدغه ستاد اجرایی فرمان امام در جهت رفع محرومیت‌های مناطق مختلف کشور اشاره کرد و گفت: احداث پروژه‌های مراکز بهداشتی درمانی امام علی(ع) شهرستان بندر انزلی و ستاد شبکه و مراکز بهداشتی درمانی شهرستان‌های رضوانشهر، رودسر، فومن، لنگرود و صومعه‌سرا ضرورت دارد و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و حمایت‌های آن بسیار می‌تواند کمک‌کننده باشد.

وی همچنین خواستار تأمین منابع مالی ستاد اجرایی فرمان امام و بنیادهای تحت مجموعه آن در زمینهٔ ساخت و بهره‌برداری از پروژه‌های مهم بهداشت و درمان استان شد.

دکتر سالاری همچنین در جریان سفر به مرکز،  با دکتر ابوالفضل باقری فرد، معاون آموزشی وزیر بهداشت و درمان دیدار و در خصوص توجه ویژه به حوزه آموزش دانشگاه و افزایش سهمیه جذب اعضای هیات علمی و دیگر مباحث حوزه آموزشی گفت‌وگو و رایزنی کرد.

رییس دانشگاه  همچنین در دیدار جداگانه با دکتر عوض پور رییس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و دکتر دریالعل مدیرکل امور تلفیق بودجه کشور در خصوص بودجه دانشگاه و تامین اعتبار لازم برای پروژه های بزرگ عمرانی دانشگاه گفت و گو کرد.

  • گروه خبری : اخبار برگزیده دانشگاه,آخرین اخبار,اخبار فوری
  • کد خبر : 79365

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 01 شهریور 1400
آرشیو
Caspian Journal of Health Research

Caspian Journal of Health Research

Journal of Dentomaxillofacial Radiology , Pathology and Surgery

Journal of Dentomaxillofacial Radiology , Pathology and Surgery

Holistic Nursing and Midwifery Journal

Holistic Nursing and Midwifery Journal

Research in Medical Education

Research in Medical Education

Iranian Journal of Neurosurgery

Iranian Journal of Neurosurgery

Caspian Journal of Neurological Sciences

Caspian Journal of Neurological Sciences

Journal of Guilan University of Medical Science

Journal of Guilan University of Medical Science