اخبار فوری
  • 1400/10/21 - 01:00
  • تعداد بازدید خبر : 2532
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در حاشیه همایش تجلیل از دست‌اندرکاران طرح ملی شهید سلیمانی در مبارزه با کرونا صورت گرفت:

درخواست دکتر سالاری از سردار سلامی جهت تسریع احداث پروژه های حوزه سلامت گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از فرمانده کل سپاه خواست تا با توجه به نیازهای مبرم گیلان به فضاهای فیزیکی آموزشی و درمانی، نسبت به احداث دو پروژه بیمارستان جایگزین ۳۵۰ تختخوابی پورسینا و دانشکده پزشکی لاکان مساعدت ویژه شود.

 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)، دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان شامگاه دوشنبه در حاشیه همایش تجلیل از دست‌اندرکاران طرح ملی  شهید سلیمانی در مبارزه با کرونا ، اظهار کرد: اجرای طرح شهید سلیمانی همچون وجود پر برکت این شهید بزرگوار در کرونا نیز یاور و مدد ملت ایران بود و موجب شد کشور از بروز و ظهور خسران بزرگ و جبران ناپذیر بیمه شود.
 
وی با بیان اینکه استان گیلان در طرح شهید سلیمانی یکی از استان‌های پیشتاز بوده، افزود: خوشبختانه اقدام به موقع و مشارکت فعالانه سپاه و بسیج در کنار کادر بهداشت و درمان موجب شد تا اثرات این طرح ملی در استان گیلان بیشتر از سایر استان های درگیر با این ویروس خود را نشان دهد.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه طی دو سال اخیر همکاری مجموعه سپاه پاسداران با دانشگاه علوم پزشکی گیلان به اوج خود رسیده، گفت: استفاده از همه ظرفیت های ملی و استانی موجود جهت ارتقای سطح سلامت گیلان از اولویت های ما بوده و بهترین اقدام جهت استقرار سریع خدمات زیربنایی در حوزه سلامت یاری خواستن از توان نیروی انسانی و لجستیکی بسیج و سپاه است.
 
دکتر سالاری در ادامه با اشاره به برخی از اقدامات مشترک سپاه و بسیج با دانشگاه علوم پزشکی گیلان، خاطرنشان کرد: خوشبختانه مفتخریم علاوه بر اجرای طرح بسیج ملی، طرح شهید سلیمانی و واکسیناسیون، همکاری هایی در جهت فراهم کردن زیرساختهای فیزیکی به ویژه ابنیه مراکز آموزشی و درمانی داشته باشیم.
 
وی با اشاره به دیدار امروز خود با سردار سرلشکر سلامی، فرمانده کل سپاه، گفت: خوشبختانه سردار سلامی هم در سفر به گیلان و هم در دیدار امروز خود  بر احداث سریع پروژه های مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)  سپاه تاکید دارد و این روحیه مثال زدنی برای گیلان بسیار کمک کننده است.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه احداث بیمارستان جایگزین ۳۵۰ تختخوابی پورسینای رشت و همچنین ازسرگیری احداث دانشکده پزشکی در مجموعه دانشگاهی سایت لاکان برای گیلان حایز اهمیت است، تصریح کرد: در دیدار اخیر با فرمانده کل سپاه، علاوه بر مساعدت ویژه سپاه در احداث و بهره برداری از پروژه های پورسینا و دانشکده پزشکی، چندین پروژه بهداشتی و درمانی در استان نیز درخواست شده که انتظار داریم مورد حمایت و پشتیبانی قرار بگیرد.

 

  • گروه خبری : اخبار دانشگاه,اخبار برگزیده دانشگاه,آخرین اخبار
  • کد خبر : 81698

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 07 شهریور 1401
آرشیو
Caspian Journal of Health Research

Caspian Journal of Health Research

Journal of Dentomaxillofacial Radiology , Pathology and Surgery

Journal of Dentomaxillofacial Radiology , Pathology and Surgery

Journal of Holistic Nursing and Midwifery

Journal of Holistic Nursing and Midwifery

Research in Medical Education

Research in Medical Education

Iranian Journal of Neurosurgery

Iranian Journal of Neurosurgery

Caspian Journal of Neurological Sciences

Caspian Journal of Neurological Sciences

Journal of Guilan University of Medical Science

Journal of Guilan University of Medical Science