اخبار فوری
  • 1401/08/25 - 13:52
  • تعداد بازدید خبر : 594
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
دکتر بالو در نشست مشترک با مدیران شاهد و ایثارگران دانشگاه های علوم پزشکی شمال کشور؛

باید زمینه لازم برای ورود نخبگان عرصه ایثار و شهادت به ساختار مدیریتی فراهم شود

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت فراهم کردن زمینه لازم برای ورود توانمندان و نخبگان عرصه ایثار و شهادت به حوزه های مدیریتی تأکید کرد و گفت: هدف ما در بخش‌های متولی ایثارگران و شاهد باید استفاده از توان و ظرفیت این قشر ایثارگر و با شهامت در سطوح مختلف ساختار مدیریتی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وبدا)، ظهر امروز جمعی از مدیران شاهد و ایثارگران دانشگاه های علوم پزشکی شمال کشور (گیلان، مازندران و گلستان) با حضور در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با دکتر حیدرعلی بالو – سرپرست دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کردند.
 دکتر حیدرعلی بالو – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این دیدار با تأکید بر همگرایی و تلاش همه‌جانبه در انتقال فرهنگ انقلابی و اسلامی به دانشجویان به‌ویژه دانشجویان جامعه ایثارگری، اظهار کرد: تحقق کار فرهنگی و انتقال مفاهیم اسلامی و انقلابی صرفاً با وجود و تعدد دستگاه‌های فرهنگی همچون دبیرخانه ستاد ایثار و شاهد، ممکن نیست.
وی با اشاره به جان‌فشانی رزمندگان در دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، افزود: ما در جامعه وظیفه‌داریم بخشی از نیازمندی‌های جامعه ایثار و شهادت را با اقدامات قانونی و حمایتی جبران کنیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت فراهم کردن زمینه لازم برای ورود توانمندان و نخبگان ایثار و شهادت به عرصه‌های خدمتی تأکید کرد و گفت: هدف ما در بخش‌های متولی ایثارگران و شاهد باید استفاده از توان و ظرفیت این قشر ایثارگر و با شهامت در سطوح مختلف ساختار مدیریتی باشد.
دکتر بالو، با اشاره به دو مزیت «کم‌توقعی» و «بالا بودن روحیه ایثارگری» در بین رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس و پس‌ازآن، خاطرنشان کرد: اکنون نیز جامعه و متولیان امر باید تلاش کنند تا ضمن تربیت و پرورش دانشجویان، از ظرفیت و توانمندی آن‌ها به کار گرفته تا مشکلات مردم با دلسوزی، پشتکار و روحیه ایثارگری حل و رفع شود.
 دکتر منصور رنجبر، دبیر ستاد امور دانشجویان شاهد و ایثارگر کلان منطقه یک کشور نیز در این نشست با اشاره به وجود قوانین و آیین‌نامه‌ها در راستای حمایت از دانشجویان شاهد و ایثارگر، اظهار کرد: دانشجوی شاهد و ایثار جز فراگیری علم و دانش و تربیت اسلامی و انقلابی نباید دغدغه‌‌ دیگری داشته باشد.
وی با اشاره به تلاش ستاد امور دانشجویان شاهد و ایثارگر در جهت اجرای ماده 13 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، گفت: بر اساس این قوانین، دانشجوی ایثار و شهادت باید کارآمد باشد و با درک صحیح از جامعه، مشکلات نظام سلامت را در همه برهه‌ها، حل کند.
دبیر ستاد امور دانشجویان شاهد و ایثارگر کلان منطقه یک کشور، تربیت خوب و هم‌تراز با مشی انقلاب اسلامی پزشک و پرستار و دیگر دانشجویان علوم پزشکی را از مهم‌ترین اولویت‌های این ستاد برشمرد.
انتهای پیام/
  • گروه خبری : اخبار برگزیده دانشگاه,آخرین اخبار,اخبار فوری
  • کد خبر : 95625
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 07 شهریور 1401
آرشیو
Caspian Journal of Health Research

Caspian Journal of Health Research

Journal of Dentomaxillofacial Radiology , Pathology and Surgery

Journal of Dentomaxillofacial Radiology , Pathology and Surgery

Journal of Holistic Nursing and Midwifery

Journal of Holistic Nursing and Midwifery

Research in Medical Education

Research in Medical Education

Iranian Journal of Neurosurgery

Iranian Journal of Neurosurgery

Caspian Journal of Neurological Sciences

Caspian Journal of Neurological Sciences

Journal of Guilan University of Medical Science

Journal of Guilan University of Medical Science