اخبار فوری
  • 1400/10/18 - 22:34
  • تعداد بازدید خبر : 1289
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پلمب مطب غیرمجاز و دستگیری پزشک جعلی در رشت

مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تعطیلی مطب غیرمجاز و دستگیری یک پزشک جعلی در رشت توسط تیم بازرسین دانشگاه با همکاری پلیس اماکن خبر داد.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وبدا) ؛دکتر سید رشید میر فلاح _ مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این خصوص گفت : به دنبال گزارشات واصله مردمی و نیز بررسی های صورت گرفته توسط تیم بازرسین نظارت بر درمان دانشگاه،  طی بازدیدی مشترک با مامورین پلیس اماکن از  محل کار فردی غیر پزشک و فاقد صلاحیت در رشت که با جعل عنوان و شماره نظام پزشکی اقدام به تاسیس مطب و فعالیت در حیطه پوست و زیبایی کرده بود، محل مطب پلمب و فرد متخلف بازداشت و پرونده به مراجع قضایی مربوطه ارجاع شد.
دکتر میر فلاح، با اشاره به افزایش فعالیت افراد دکترنما در حیطه های دندانپزشکی، طب سنتی، پوست و زیبایی شامل لیزر، تزریق ژل و بوتاکس، کاشت مو و... با توجه به‌ اقبال عمومی به خصوص در حیطه زیبایی و نیز دریافت تعرفه ارزان تر توسط پزشک نما ها از مراجعین با استفاده از تبلیغات گمراه کننده در فضای مجازی، تاکید کرد: تبلیغات موجود در صفحات اجتماعی و سایت ها به هیچ عنوان قابل استناد نبوده و شهروندان عزیز گیلانی در مراجعه به مراکز درمانی از وجود پروانه طبابت و یا مجوز فعالیت معتبر صادره از وزارت بهداشت در این مراکز اطمینان حاصل نمایند. 
مدیر نظارت و اعتباربخشی دانشگاه افزود : در حال حاضر بازرسین حوزه نظارت بر درمان دانشگاه در دو شیفت کاری صبح و عصر در حال بازرسی و رصد نمودن فعالیت مراکز درمانی ، موسسات ، مطب ها و ... در استان می باشند، لذا با توجه به فعالیت مخفیانه این افراد سودجو و فاقد صلاحیت در سطح استان از شهروندان عزیز گیلانی درخواست میگردد در صورت مراجعه به مراکز درمانی فاقد پروانه و یا برخورد با افراد مشکوک نسبت به اطلاع موضوع از طریق سامانه پاسخگویی به شکایات (سامانه ۱۹۰) و یا مراجعه حضوری به اداره نظارت بر درمان معاونت درمان دانشگاه اقدام نمایند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد با آگاهی و همکاری مردم شریف استان با دانشگاه علوم پزشکی و گزارش دهی به موقع در برخورد با افراد فاقد صلاحیت در حیطه بهداشت درمان ، شاهد توقف فعالیت این دست از افراد پزشک نما و غیر متخصص در استان باشیم .
  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 81630
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 02 خرداد 1401