اخبار فوری
  • 1400/06/20 - 14:58
  • تعداد بازدید خبر : 181
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا با رعایت موازین بهداشتی امکان پذیر است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با رعایت موازین بهداشت فردی و اجتماعی می توانیم باعث قطع انتقال بیماری کرونا شویم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)؛ دکتر فردین مهرابیان معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان  اینکه  در حال حاضر کل بیماران بستری در بیمارستان های استان گیلان 834  نفر است ، گفت:  تعداد 114  نفر بیمار کرونایی در 24 ساعت گذشته در بیمارستان های سطح استان بستری شده اند.

وی ادامه داد:  156نفر از بیماران در بخش icu یا بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها بستری هستند و 17 بیمار جدید در نیز در 24 ساعت گذشته در این بخش بستری شده اند و تعدادبیماران بدحال بستری در بیمارستان ها 172 نفر است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: هرچند که آمار بیماران بستری در بیمارستان ها نشان دهنده روند نزولی است اما تداوم این روند نزولی نیازمند رعایت موازین بهداشتی و دستور العمل های بهداشتی دارد.

وی افزود: به خاطر داشته باشیم مهمترین را موثر قطع زنجیره انتقال بیماری رعایت موزاین بهداشتی، دستور العمل های بهداشتی و بهداشت فردی و خودداری از حضور در دور همی ها می باشد و لازم است استفاده  از وسایل حفاظت فردی و فاصله اجتماعی را مد نظر قرار دهیم و از عادی انگاری بیماری به طور جدی اجتناب کنیم.

  • گروه خبری : اخبار اختصاصی,اخبار کرونا
  • کد خبر : 76072

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید