اخبار فوری
  • 1400/10/19 - 14:14
  • تعداد بازدید خبر : 4114
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

سکوت در مقابل ظلم؛ مهر تایید بر آن است

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، با تاکید بر اینکه سکوت در مقابل ظلم، مهر تایید بر آن است، اظهار داشت: ظلم لزومأ از طریق دشمن نیست؛ بلکه ممکن است از کسی باشد که با استفاده از امکانات بیت المال که در اختیار اوست؛ وظیفه اش را به نحو احسن انجام ندهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)؛ حجت الاسلام و المسلمین علی اسماعیلی- مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در نماز خانه ساختمان مرکزی شماره 2در زمینه فعالیت و تلاش‌های سیاسی - اجتماعی حضرت زهرا (سلام الله علیها) به ارایه مطالبی پرداخت.
حجت السلام و المسلمین اسماعیلی، بیان کرد: حضرت زهرا( سلام الله علیها ) برای مقابله با ظلم و ظالم درنگ نمیکردند، به همین جهت آن حضرت تا لحظه شهادت در مقابل غاصبان ولایت ایستادگی نمودند. شاگردان مکتب حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها)، هم در ولایت پذیری، سیره و روش آن حضرت را سرلوحه راه خود قرار دادند. سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی هم به تأسی از بانوی دوعالم همواره مطیع محض ولایت بود و در برابر ظلم و ظالم سکوت نمیکرد، هرجا صدای مظلومی را می شنید، به یاری از او همت گماشته و بی تفاوتی در مسلکش جایگاهی نداشت.
این مقام مسوول در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ما باید حاج قاسم سلیمانی را الگوی خود قرار داده و درمقابل هر نوع ظلم و ظالم سکوت نکنیم، ظلم لزومأ از طریق دشمن نیست؛ بلکه ممکن است از جانب کسی باشد که با استفاده از امکانات بیت المال که در اختیار دارد؛ وظیفه اش را به نحو احسن انجام نداده و حتی در جایی که باید به مردم خدمت کند؛ راحت طلبی را برای خود و سختی و فشار را برای مراجعین و مردم ایجاد نماید. تحمل شرایط سخت برای خود و ایجاد آسایش برای دیگران از درس های عملی حضرت زهرا (سلام الله علیها)؛ ظلم ستیزی حاج قاسم سلیمانی که شاگرد آن کلاس بوده، جغرافیای امن منطقه را رقم زد. آن شهید بزرگوار با به خطر انداختن خود، نه تنها در ایران، بلکه در منطقه امنیت ایجاد نمود و چنانچه هر یک از ما در برابر ظلمی که به هر نحوی در خدمت رسانی به مردم روا شود؛ سکوت کنیم و بی تفاوت بگذریم یعنی مهر تایید به اشتباهات او زده ایم.

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 81653
کلمات کلیدی
سمیه  غفاری
خبرنگار

سمیه غفاری

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 02 خرداد 1401