جستجو:  
دوشنبه 28 خرداد 1397
تاریخ 1396/06/22         ساعت 10:21:05     گروه خبري اخبار روابط عمومی دانشگاه

در راستای حفظ سلامت اهداء کنندگان مستمر خون و حمایت از آنان در مقابل بیماری هپاتیت B، دانشگاه علوم پزشکی گیلان، طرح واکسیناسیون هپاتیت b را برای اهداء کنندگان مستمر خون به صورت رایگان انجام می دهد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ در راستای حفظ سلامت اهداء کنندگان مستمر خون و حمایت از آنان در مقابل بیماری هپاتیت B، طرح واکسیناسیون این بیماری توسط مرکز مدیریت بیماری های واگیر  دانشگاه علوم پزشکی گیلان و مشارکت سازمان انتقال خون استان، به صورت رایگان در حال انجام است .

اهداکنندگان مستمر خون (کسانی که بیش از دو نوبت در سال مبادرت به اهدای خون می نمایند) می توانند با در دست داشتن کارت اهدا کننده مستمر خون و یا معرفی نامه از اداره کل انتقال خون استان گیلان، برای واکسینه شدن در مقابل هپاتیت B به مراکز بهداشتی درمانی منتخبی که توسط معاونت بهداشتی دانشگاه در تمامی شهرستان ها ی گیلان برای این کار در نظر گرفته شده است مراجعه نمایند. برای مشاهده مراکز اینجا کلیک کنید.

هدف از اجرای این طرح کشوری رسیدن به جامعه ای بدون بیماری هپاتیت B تا سال 1410 و همچنین ارتقای سلامت خون با ایمن سازی اهداکنندگان مستمر خون در مقابل این بیماری می باشد.

گفتنی است: این طرح رایگان از شهریور ماه سال جاری شروع شده و تا واکسینه شدن تمامی اهداء کنندگان مستمر خون در استان گیلان ادامه دارد. ع/د

نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :