یکشنبه 30 دی 1397
 
 
معرفی و تاریخچه
بیمارستان ولیعصر(عج) رودبار در شهریور سال 1366 در دو کیلومتری ورودی شهر رودبار بالای تپه در منطقه لویه واقع شده بود.

در ابتدا باتشکیل بخشهای اور‍‍‍‍ژانس، جراحی ، زایمان و اتاق عمل شروع به کار نمود.پزشکان متخصص جراح بصورت هفتگی،یک روز درمیان از رشت تامین می شدند.پرسنل استخدامی آن نیزقبل ازافتتاح بیمارستان در مراکز دیگر مشغول بکار بودند که با افتتاح بیمارستان در این مرکز شروع بکار نمودند .
 

کلیه عملهای الکتیو،اورژانسی و حتی عملهای پیوند پوست نیز در آن انجام می شد و مردم منطقه از ارائه خدمات جراحی که انجام می شد راضی بودند.  

پس از مدتی بخش های داخلی و اطفال نیز افتتاح گردید بیمارستان ولیعصر(عج) رودبار از سال 1366تا31خرداد1369 باهمین تعداد بخش ها فعالیت داشت تا اینکه پس از زلزله دهشتناک رودبار که در تاریخ  31خرداد 1369رخ داد بیمارستان تقریباً ویران گردید و قابل استفاده نبود.درابتدا توسط ارتش آلمان چادرهای صحرایی درمنطقه رستم آباد برپا گردید که شامل بخشهای درمانگاه اورژانس زایمان و اتاق عمل سرپائی بود  پس ازمدتی توسط ارتش آلمان بیمارستان ولیعصر(عج) درابتدای ورودی شهرستان رودبار در سال1371 با مشخصات زیر افتتاح شد :

ساختمان بیمارستان ولیعصر(عج) رودبار چوبی بوده و ابتدا شامل بخش اورژانس بوده و کلیه پرسنل درآنجامشغول بکاربودند وخدمات درمانی ارائه می گردید. پس ازمدتی بخشهای جراحی و زنان و زایمان و اتاق عمل و اطفال نیز شروع بکار نمودند . در سال1372بخش داخلی نیز شروع بکار نمودو پس ازمدتی دستگاه آندوسکوپی نیز به بیمارستان اهدا گردید .

بخش همودیالیز در سال 1375با اهدای 2دستگاه فرزینیوس بصورت کانکس (ادغام شده دربخش داخلی) افتتاح گردید ودرحال حاضر بخش دیالیز دارای 7دستگاه می باشد .
 
بخش ccu در سال 1392با  5تخت (ادغام شده دربخش داخلی) افتتاح گردید ر حال حاضر پس از انتقال به بیمارستان جدید بخش ccu 
دارای 4تخت می باشد.
درسال1378بخشهای اورژانس،داخلی،همودیالیز و درمانگاههای تخصصی به ساختمان پلی کلینیک منتقل شدند. و بخشهای جراحی ، اتاق عمل،زایمان بدلیل کمبودفضادرساختمان چوبی باقی ماندند تا اینکه در سال 1388 کلنگ احداث ساختمان جدید بیمارستان زده شدودر 17 اردیبهشت1393رسماً بیمارستان به ساختمان جدید منتقل شد.

 بخش ICU نیز در سال 1395با 4تخت و 2دستگاه   افتتاح گردید .

 
تاریخ آخرین به روزرسانی : 1396/03/29
 
     
 
 
آمار مراجعات
آمار این صفحه  امروز:   1  دیروز:   0  کل مراجعات:   2398