پنجشنبه 27 دی 1397
تاریخ 1397/06/14     تعداد دفعات مشاهده 181 بار     ساعت 14:27:34     گروه خبري اخبار بیمارستان سیدالشهدا لاهیجان

برگزراری کارگاه آموزشی در بیمارستان سیدالشهداء ( ع ) لاهیجان کارگاه آموزشی تب مالت، هاری و تب کریمه کنگو در بیمارستان سیدالشهداء ( ع ) لاهیجان برگزار شد.

برگزراری کارگاه آموزشی در بیمارستان سیدالشهداء ( ع ) لاهیجان

کارگاه آموزشی تب مالت، هاری و تب کریمه کنگو در بیمارستان سیدالشهداء ( ع ) لاهیجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان ؛ بمنظور آموزش و افزایش اطلاعات کارکنان ،کارگاه آموزشی دو روزه تب مالت، هاری و تب کریمه کنگو روز سه شنبه و چهارشنبه ، سیزدهم و چهاردهم شهریور ماه سالجاری در سالن اجتماعات بیمارستان سیدالشهداء ( ع ) لاهیجان برگزار شد.

در این کارگاه که با حضور جمعی از کارکنان بخشهای درمانی ، اداری و پاراکلینیکی همراه بود پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید، شروع شد. در ابتدا شیوا مهدوی مسئول آموزش بیمارستان در خصوص دو مبحث تب مالت و بیماری هاری صحبت نمود. وی ضمن تعریف و تشریح موضوعات مورد بحث به علائم ، راههای انتقال ، دوران کمون، راههای درمان و مهم تر از همه راههای پیشگیری از ابتلا اشاره نمود.

همچنین به جهت احتمال مراجعه افراد مبتلا به مراکز درمانی و لزوم اطلاع از نحوه برخورد کارکنان با این افراد در مورد نحوه مواجهه و حفاظت فردی کارکنان اطلاعات لازم ارائه شد.

در ادامه پروانه محسنی- کارشناس کنترل عفونت بیمارستان در خصوص مبحث تب کریمه کنگو ، عامل ایجاد، علائم، راههای کنترل و درمان و همچنین راههای پیشگیری صحبت نمود.

وی نیز در خصوص نحوه ایجاد سلامت دامپروریها ، کشتارگاههاو... که به نحوی با دام و فراورده های گوشتی در ارتباط میباشند بتفصیل صحبت نمود و در مورد نحوه مصرف فراورده های گوشتی و... نیز اطلاعات لازم بیان شد.

در پایان در راستای سنجش میزان تاثیر آموزشهای ارائه شده به حاضرین، آزمون برگزار شد.

نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :