پنجشنبه 1 آذر 1397
تاریخ 1396/12/24     تعداد دفعات مشاهده 368 بار     ساعت 12:48:15     گروه خبري اخبار بیمارستان سیدالشهدا لاهیجان

برگزاری مراسم یادبود بانیان و همکاران فوت شده ودرگذشتگان پرسنل ، در بیمارستان سیدالشهداء ( ع ) لاهیجان

در آخرین پنجشنبه سالجاری ، مراسم یادبود بانیان و همکاران فوت شده ودرگذشتگان پرسنل درنمازخانه بیمارستان سیدالشهداء ( ع ) لاهیجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان ؛ همزمان با روزهای پایانی سال ، مراسمی جهت یادبود بانیان و همکاران فوت شده ودرگذشتگان پرسنل بیمارستان امروز پنج شنبه ، بیست وچهارم اسفند سالجاری با حضوردکتر فرهاد لاجوردی - ریاست بیمارستان ، حاج آقا صیاد – امام جماعت ، حاج آقا پیرقاضیانی – مسئول کمیته فرهنگی ، مدیریت ، مدیریت خدمات پرستاری و جمعی از پرسنل در نمازخانه بیمارستان برگزار شد.

در این مراسم معنوی ابتدا آیاتی چند از کلام ا... مجید قرائت و سپس مسئول کمیته فرهنگی بیمارستان – حاج آقا امین ابراهیم پیر قاضیانی ضمن تشکر از حضور پرسنل ، ازهمکاران فوت شده این مرکز و همچنین اموات و درگذشتگان جمع با ذکر صلوات و قرائت فاتحه یاد نموده و سپس در خصوص زندگانی پس از مرگ و نحوه عملکرد هر انسان در این دنیا که بازتاب آن درآخرت به وی باز میگردد مطالبی ایراد نمود.

وی پس از اشاره به گوشه ای از داستان زندگی مرحوم طبرسی صاحب کتاب بزرگ مجمع البیان ،دنیا را به بازاری تشبیه نمود که برخی در آن سود و برخی زیان میبینند. سرمایه آدمیان عمر بوده که در حال گذر است . بنابراین، باید قدر لحظات را دانست و بهره لازم را جهت آماده سازی توشه مناسب برای زندگی پس از مرگ برگرفت.

سپس حاج اقا صیاد – امام جماعت بیمارستان ضمن یاد درگذشتگان اشاره داشت به اینکه اگربخواهیم انسان را ازنظر جسمی بنگریم هر چیزی از جسم کم شود باعث درگیرشدنش شده و مشکلی برایش ایجاد میکند. در واقع هیچ خیری بهتر از سلامتی نیست . به همان نسبت سلامتی روح و روان نیز با اهمیت بوده و باعث تعالی و داشتن زندگی خوبی پس از مرگ میگردد.همچنانکه خدای متعال در مورد حضرت یحیی ( ع ) فرمود: هم بدنیا آمدن و هم زندگی و هم مرگش سالم بود. اگر دنیا را وسیله ای برای خوب دیدن و برگرفتن توشه ای مناسب برای آخرت قرار دهیم مسلما بهره اش را در آخرت میبینیم.

همچنانکه امام علی ( ع ) نیز فرمودند: قدر دنیا و خودتان را در دنیا بدانید و امید است که خداوند به تمامی آدمیان توفیق درک معارف و سعادت دنیا و آخرت را عطا نماید.

گفتنی است ؛ در پایان با ذکر صلوات و فاتحه برای اموات و درگذشتگان مراسم به پایان رسید.

نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :