یکشنبه 15 تیر 1399
 
 
قوانین و مقررات
چاپ

قوانین و مقررات :

   
 

راهنما برای بیماران اورژانسی :

 بیمارانی که دچار یک مشکل اورژانسی پزشکی می شوند مانند زخمی شدن ناشی از تصادفات رانندگی، سقوط از بلندی، و یا سایر حوادث که منجر به جراحت بیمار می شود و یا بیماریهای حادی مانند سکته های مغزی و قلبی، حملات حاد آسم و سایر بیماریهای وخیم، در مرحله اول بیمار باید به اورژانس بیمارستان مراجعه کند. 

 
 قابل توجه همراهان بیماران و مصدومین:

پزشکان و پرسنل اتاق فوریت ها همگی تمام تلاش خود برای انجام اقدامات لازم برای بیمار و مصدوم شما انجام می دهند. و هدف ما حفظ حیات و باز گشت سلامتی بیمار شما است. مطمئن باشید که پزشکان و پرسنل با تجربه اورژانس بیمارستان تمام اقدامات لازم را تنها و تنها بر اساس نیاز بیمار انجام خواهند داد. و بدانید که در اینگونه موارد اعتماد شما و وجود میحطی آرام باعث خواهد شد تا خدمات رسانی به مصدوم و بیمار شما با سهولت بیشتر و بهتری انجام شود.

بنابراین شما:

 • بیمار خود را بلافاصله به اتاق فوریتها برسانید (در مواردی که جان بیمار شما در معرض یک خطر فوری باشد).
 • بگذارید تا پزشکان و پرسنل اورژانس وظایف خود را در آرامش انجام دهند.
 • از هر گونه ازدحام در اتاق فوریتها، اتاق پزشکان، و یا در داخل سالن اورژانس خود داری کنید.
 • به توصیه های پزشکان، پرسنل و مدیریت اورژانس توجه کنید.
 • اطمینان داشته باشید که پزشکان و پرسنل اتاق فوریتها و اورژانس تمام اقدامات لازم را بر اساس نیاز بیمار شما و سایر بیماران انجام خواهند داد.

 

توجه داشته باشید که اورژانس یک بیمارستان واحدی است که بیماران مختلفی ممکن است بطور همزمان به آن مراجعه کنند لذا آرامش و نظم مهمترین عاملی خواهد بود تا پزشکان و پرسنل اورژانس بتوانند به سرعت به درمان همه بیماران با اولویت به بیمارانی که حیاتشان در معرض خطر فوری است،اقدام کنند.       

راهنمای استفاده از امکانات پاراکلینیکی و تشخیصی:

بیماران بستری و یا غیر بستری در بیمارستان می توانند از امکانات پاراکلینیکی و تشخیصی بیمارستان استفاده کنند. بیماران می توانند به واحدهای  آزمایشگاه و رادیولوژی این مرکز ،جهت استفاده از این امکانات مراجعه کنند.

آزمایشگاه بیمارستان ،در مجاورت اورژانس قرار دارد . و رادیولوژی بیمارستان در مجاورت پذیرش و درمانگاه این مرکز می باشد.

 

نکات الزامی مربوط به همراهان بیمار:

 • ساعت ملاقات  بیماران همه روزه از ساعت  14:30 لغایت 16 میباشد.
 • برای بیماران مرد همراه مرد و برای بیماران زن همراه زن پذیرفته میشود .
 • صبح ها از ساعت 11-7   زمان ویزیت پزشک می باشد و همراهان به خارج از بخش هدایت میگردد.
 • همراه بیمار موظف به اویختن کارت همراه و پوشیدن لباس مخصوص همراه می باشند.
 • استعمال دخانیات اکیدا ممنوع می باشد .
 • حتی الامکان ازاستفاده از تلفن همراه اجتناب گردد.
 • همراهان بیمارمی توانند برای گرفتن صبحانه در ساعات 7-6/30 صبح و ناهار از 14-13/30 و شام از 21-20/30 با گرفتن فیش از صندوق به آشپزخانه مراجعه نمایند

 

راهنمایی جهت بیمه مددجو:

چنانچه در شهر سکونت دارید قبل از زمان بستری و یا قبل از عمل جراحی نسبت به دریافت بیمه ایرانیان اقدام نماییدزیرا از تاریخ صدور بیمه هزینه درمان به صورت بیمه ای محاسبه خواهد گردید.

چنا نچه تحت پوشش سازمان کمیته امداد می باشید لازم است با در دست داشتن کارت مددجویی و برگه دستور بستری از بخش مربوطه به کمیته امداد شهرستان مربوطه محل سکونت مراجعه و نسبت به دریافت فرم اجراع اقدام نمایید.

چنانچه در اثر حوادث ناشی از کار دچار صدمه گردیده اید ابتدا هزینه کامل درمانی را پرداخت نموده و پس از دریافت مدارک بالینی به سازمان های مربوطه جهت دریافت هزینه های پرداختی اقدام نمائید.

سازمان های بیمه گر در مورد بیمارانیکه در اثر تصادف ،نزاع و درگیری ،خودزنی و خودکشی بستری میشوند هیچگونه تعهدی نداشته و بیمارستان کلیه هزینه های درمانی را بصورت آزاد دریافت می نماید.

تاریخ آخرین به روزرسانی : 1394/03/30
 
     
 
 
آمار مراجعات
مهمان :  0
عضو :  0
کل مراجعات :  1472
امروز :  0
دیروز :  0