سه شنبه 8 مهر 1399
 
 
معرفی و تاریخچه
چاپ


تاریخچه وضعیت جغرافیایی بیمارستان :

بیمارستان سیدالشهدا (ع ) لاهیجان در 5 کیلومتری جاده لاهیجان به رشت قرار دارد بیمارستان در سال   1347 توسط آقای احمد قوام با مساحت هفتاد هزار متر مربع و زیر بنای حدود 4500 متر مربع وقف بیمارستان شد .شروع به کار بیمارستان در سال 1350 با بیست و پنج تخت بیمارستانی و بخش جراحی عمومی بود .بعد ها به چهل تخت و بخش های زنان و اطفال تغییر و توسعه یافت . اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با نام شهید انصاری به بخش های تخصصی فعال (ارتوپدی ،چشم و گوش حلق بینی و دیالیز )تجهیز گشت و تعداد تخت های مصوب به 59 تخت افزایش یافت .این بیمارستان از سال 79 به بیمارستان سیداشهدا تغییر نام داد به عنوان مرکز ترومای شرق گیلان شناخته شد .وا ز نظر پذیرش بیماران محدودیتی ندارد و بیماران Head injury   را به مراکز دیگر انتقال می دهد .

ساختار فیزیکی بخش های بیمارستان :

بیمارستان سیداشهدا از 5 بخش و اتاق عمل و اورژانس و دیالیز تشکیل شده است .

اورژانس : در مدخل  درب ورودی بیمارستان و در جوار واحد تعرفه واقع شده است و دارای واحد هائی از جمله : اطاق ویزیت پزشکان متخصص و عمومی و پانسمان و CPRو اتاق تحت نظر مردان و زنان می باشد.

بخش ارتوپدی زنان: دارای 14 تخت اطفال و بزرگسال می باشد که بیماران خانم با مشکلات ارتوپدی پذیرش میشوند.

بخش ارتوپدی مردان : دارای 18 تخت است که بیماران نیازمند به عمل جراحی ارتوپدی را به صورت غیراورژانس و اورژانس پذیرش می دهد .

بخش چشم و گوش و حلق وبینی: دارای 16تخت ، 6 تخت ENT و 10 تخت چشم می باشد .بیماران نیاز به عمل جراحی چشم و گوش و حلق وبینی را پذیرش می دهد .

بخش ICU: دارای  4 تخت می باشد .

بخش دیالیز : دارای 13 تخت  است که به صورت 3 شیفت زوج و 2 شیفت فرد بیماران دیالیزی را سرویس می دهد.

اطاق عمل :  تمامی بیماران اورژانسی (تصادفی و غیر تصادفی )و الکتیو را در تمام شبانه روز پذیرش می دهد.و شامل 3 اطاق عمل جراحی و یک اطاق عمل سرپایی ویک ریکاوری و واحد CSR می باشد.

 

تاریخ آخرین به روزرسانی : 1396/10/30
 
     
 
 
آمار مراجعات
مهمان :  0
عضو :  0
کل مراجعات :  2354
امروز :  1
دیروز :  2