متن کامل خبر
تاریخ 1397/06/03     تعداد دفعات مشاهده 698 بار     ساعت 10:50:42     گروه خبري اخبار روابط عمومی دانشگاه

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در نشست شورای فرهنگی دانشگاه خواستار مشارکت حداکثری دانشجویان در برنامه های فرهنگی حوزه سلامت شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ صبح امروز- شنبه نشست شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور دکتر شاهرخ یوسف زاده – رییس دانشگاه و سایر اعضای شورای فرهنگی در سالن اجلاس دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.
دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک – رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و رییس شورای فرهنگی دانشگاه، ضمن تبریک عید قربان و آغاز دهه امامت و ولایت، روز پزشک، هفته دولت و روز کارمند، گفت: بسیاری از اقدامات حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه باعث ایجاد طراوت و شادابی در بین دانشجویان شده است، که قابل تقدیر و تشکر است، اما این معاونت باید برنامه راهبردی دانشگاه را به عنوان چراغ راهی در سرلوحه تمامی کارهای خود قرار دهد .
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تصریح کرد: سالیان متمادی، یک سری از برنامه ها به صورت معمول و مشخص مثل اردوی توجیهی دانشجویان جدیدالورد در معاونت فرهنگی انجام می شود، اما آن چیزی که باید در انجام این کارها مد نظر قرار گیرد، توجه به همه زوایای پنهان و پیدای آن می باشد. چرا که تمامی مسایل فرهنگی باید مثل یک پازل در کنار هم دیده شوند تا کارایی لازم را داشته باشند. وی با اشاره به پتانسیل بالای دانشجویان، خواستار مشارکت حداکثری دانشجویان در برنامه های مختلف فرهنگی حوزه سلامتشد.
دکتر یوسف زاده خاطر نشان کرد: دوره دانشجویی یک دوره گذار است، دانشجویان هم آموزش دیده اند و هم پرورش یافته اند، وظیفه دانشگاه این است تا آن ها را برای مسوولیت های اجتماعی آماده کند.
وی ادامه داد: باید سعی شود آفت ها و آسیب هایی که ممکن است این نسل جوان را تهدید کند، از آنها دور کرد تا بتوانند با سلامتی کامل وارد عرصه فعالیت های جدید اجتماعی  شوند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تاکید کرد: ما هر کاری را که در دانشگاه انجام می دهیم باید ذی نفعان خود را ببینیم و سعی کنیم تا با مشارکت و همراهی آنان گام برداریم.
وی با بیان این که دانشجویان فرزند زمان خود هستند، افزود: دانشجویان به دانشگاه آمده اند تا ارتقا یابند، نه این که ما بگوییم و آنان گوش کنند، باید از ارتباط صمیمی دانشجویان برای ارتقای آنان استفاده شود، دانشجویان باید احساس کنند که می توانند مثمر ثمر باشند تا در مسایل مختلف اجتماعی مشارکت کنند.
دکتر افشین شفقی - معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه نیز ضمن تبریک اعیاد ذی الحجه و گرامی داشت هفته دولت، در این جلسه گفت: تمام تلاش ما بر این بوده است تا دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، سفیران فرهنگی لایقی برای این دانشگاه در جامعه باشند، وی ادامه داد: همواره سعی داریم تا تمام کارهای فرهنگی را با مشارکت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، بسیج دانشجویی و سایر تشکل های فرهنگی فعال دانشگاه به انجام برسانیم و اگر هم موفقیتی در این زمینه ها داشته ایم به خاطر مشارکت و هم افزایی همه حوزه ها و حمایت های همه جانبه رییس دانشگاه بوده است.
حجت الاسلام علی اسماعیلی – مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نیز ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر،در این نشست فرهنگی، گفت: عید با سعادت غدیر خم از اعیاد بزرگ شیعیان جهان است و باید برنامه های این عید به صورت ویژه و پررنگ در دانشگاه دیده شود، وی با بیان این که شورای فرهنگی، بالاترین جایی در دانشگاه است که باید در خصوص تمامی مسایل فرهنگی دانشگاه در آن تصمیم گیری شود، تصریح کرد: در اولین روز ورود دانشجو به دانشگاه علوم پزشکی گیلان، باید یک الگوی موفق و خوب به دانشجویان معرفی کنیم تا احساس کنند به یک فضای هدفمند وارد شده اند.
در ادامه هر یک از اعضای شورای فرهنگی دانشگاه دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را در خصوص اجرای برنامه های مختلف فرهنگی ارایه کردند.ع/د
نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
Close