متن کامل خبر
تاریخ 1397/05/15     تعداد دفعات مشاهده 880 بار     ساعت 00:00     گروه خبری اخبار روابط عمومی دانشگاه

هفتاد و دومین جلسه شورای راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با رویکرد بررسی سنجه های حوزه درمان ، در سالن اجلاس ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، صبح امروز، دوشنبه، در هفتاد و دومین جلسه شورای راهبردی دانشگاه با اشاره به این که برنامه راهبردی دانشگاه ، ده ساله است اما نتایجی که در کوتاه مدت کسب می شود امیدوار کننده می باشد، موفقیت دانشگاه علوم پزشکی گیلان را در استقرار صحیح نظام ارجاع در دو شهرستان صومعه سرا و ماسال و اشراف کامل مدیران دانشگاه به برنامه ها را از جمله دستاوردهای برنامه راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد.
 
دکتر یوسف زاده با تاکید بر این که امروز دانشگاه علوم پزشکی گیلان مصمم است تا تمام اقدامات و فعالیت های خود را بر اساس منطق و اهداف استراتژیک نهادینه شده در برنامه راهبردی، اجرا کند، تصریح کرد: در این خصوص پاسخگویی باید در سر لوحه فعالیت مدیران قرار گیرد و در این زمینه، ایجاد فضای گفت و گو و نقد برای صاحبان فرایند ، می تواند علاوه بر شناسایی مسایل ، مشکلات و شفاف سازی ابهامات، منجر به انجام اقدامات بهبود شود.
وی استان گیلان را بعد از استان گلستان، دومین استان موفق در استقرار برنامه نظام ارجاع در کشور دانست و یادآور شد: ویژگی ارجاع الکترونیک در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اتصال برنامه نظام ارجاع الکترونیک به سامانه سیب و سامانه مدیریت بیمارستانی است . 

رییس دانشگاه با بیان این که در حال حاضر بستر استقرار برنامه ارجاع الکترونیک در ۳ سطح آماده اجرا است، اظهار داشت: گیلان این آمادگی را دارد که نظام ارجاع را در استان اسقرار دهد و در حال حاضر شهرستان لنگرود نیز جهت استقرار این مهم، آمادگی خود را اعلام کرده است. 
وی در پایان خاطر نشان کرد: سامانه مدیریت بیمارستانی در حال لینک شدن  به برنامه می باشند که نتیجه این مهم، شکل گیری پرونده الکترونیک خواهد بود.
بررسی سنجه های حوزه درمان؛ کنترل عفونت، کاهش آلودگی های زیست محیطی، خرید دارو و تجهیزات ، میزان مرگ و میر در مراکز درمانی از جمله برنامه های مورد توجه در هفتاد و دومین جلسه شورای راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بود./ص
نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
Close