متن کامل خبر
تاریخ 1397/05/07     تعداد دفعات مشاهده 1320 بار     ساعت 08:51:08     گروه خبري اخبار روابط عمومی دانشگاه

نهمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان صبح امروز - یکشنبه، با حضور 120 نفر از اعضای هیات علمی در دانشکده پرستاری مامایی شهید بهشتی رشت، گشایش یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی (وب دا) : نهمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشگی گیلان با حضور هیات رییسه و جمع کثیری از اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت، گشایش یافت.
 
دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک – رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ضمن خیر مقدم به اساتید و مهمانان شرکت کننده در این طرح و تشکر از برگزار کنندگان آن، گفت: طرح ضیافت اندیشه فرصت مناسبی برای تجمیع فرهیختگان و نخبگان دانشگاهی و به اشتراک گذاری آموخته ها و تجارب آنهاست. وی ادامه داد: اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه ها هر روز وقت خود را صرف کارهایی چون گذراندن با بیماران، اتاق های عمل، مطالعه، کارهای آموزشی، تحقیقاتی، پژوهش و ...می کنند که همه این ها به عنوان یک ارزش، برای هر یک از آنان محسوب می شود. در این راستا، اگر در مسیر انجام کارها به یک لذت درونی و اقناع کننده دست پیدا کردیم، حکایت از آن خواهد داشت که وقت خود را بیهوده صرف نکرده ایم و کار درست را انجام داده ایم.
 
طرح ضیافت اندیشه منجر به افزایش بصیرت و معرف افزایی استادان و نخبگان می شود
وی، با اشاره به افزایش مهارت های ارتباطی در برنامه هایی مانند ضیافت اندیشه، خاطر نشان کرد: هر زمانی که صرف کارها و ارزش های کاری می شود از زمان های دیگر مانند: زمانی که صرف خانواده و فرزندان می شود، کاسته می شود، پس باید سعی کنیم در ازای زمانی که هزینه می کنیم، چیزهای با ارزش بدست آوریم. وی ادامه داد: اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه ها، نباید همانند مسافران قطاری باشند که در طول مسیر در کنار هم قرار می گیرند و حتی از حال یکدیگر هم با خبر نمی شوند. طرح ضیافت اندیشه، این فرصت را در اختیار اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار داده تا در یک فضای غیر اداری و معنوی یافته های خود را به اشتراک بگذارند و از یکدیگر باخبر شوند. این طرح منجر به افزایش بصیرت و معرف افزایی استادان و نخبگان می شود.
 
دکتر یوسف زاده چابک، با اشاره به جمله معروف سردار سلیمانی؛ " فرصت های که در بحران ها وجود دارد از خود فرصت هایی که در خود فرصت ها به دست می آید بالاتر و ارزشمند تر است به شرطی که نه بترسیم و نه بترسانیم ."، اظهار داشت: اگر چه امروز در شرایط خاص قرار داریم، ولی باید از این شرایط پیش آمده به عنوان یک فرصت استفاده کنیم و با اتحاد و همدلی و یک برنامه ریزی مناسب، از آن عبور نماییم. وی تاکید کرد: قطعاً با ایستادگی و مقاومت مردم در برابر زیاده خواهی های دشمنان نظام، آینده درخشانی در انتظار ملت و کشور خواهد بود.
 
وی با اشاره به این که تامین، حفظ و ارتقای سلامت جامعه در گرو تصمیمات دانشگاه های علوم پزشکی است، تصریح کرد: در شرایط خاص باید تصمیمات خاص گرفته شود، اگر تا دیروز اولویت ما این بود تا در نبرد رو درو و در کنار مرزها در مقابل دشمن بایستیم، امروز شرایط فرق کرده و دشمن با تحریم ها مردم را هدف قرار داده تا نارضایتی و نا امیدی در جامعه ایجاد کند. رییس دانشگاه ادامه داد: در شرایط جدید، تامین کنندگان مایحتاج ضروری از قبیل دارو، تجهیزات و لوازم درمانی مردم در الویت قرار دارند که باید سعی شود در این خصوص خللی در مسیر ارایه خدمات مناسب به مردم ایجاد نشود  تا موجب یاس و نا امیدی در جامعه  نشود.
 
حجت الاسلام علی اسماعیلی – مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز ضمن خیر مقدم به اساتید و اعضای هیأت علمی شرکت کننده در نهمین طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: هدف از آمدن همه انبیاء و ائمه معصومین رساندن انسان ها به خدا و تربیت الهی بود. وی ادامه داد: آن قدر مسیر خدایی شدن توسط انبیاء و معصومین (ع) هموار شده که امروز محبت به خدا برای انسان ها دست یافتنی شده است.
وی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم، تصریح کرد: انسان با دوستی با خدا، قطعاً به آرامش می رسد، آرامشی که گمشده ای امروز جامعه بشری است و جز با مسیر خدایی شدن دست یافتنی نخواهد بود.
در ادامه دکتر فردین مهرابیان دبیر هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه علوم علوم پزشکی گیلان نیز ضمن ارایه گزارشی از روند برگزاری این طرح در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با هدف ارتقای توانمندی های فرهنگی و تبادل تجربیات اساتید با یکدیگر، آشنایی بیشتر اساتید با مبانی دینی و اعتقادی در کارگاه های معرفت افزایی برگزار می شود.
وی ادامه داد: طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از سال 1389 با مشارکت گسترده اساتید و اعضای هیات علمی این دانشگاه با موضوعات و مباحث متنوعی شامل: اندیشه های سیاسی اسلام، تعلیم و تربیت اسلامی، اخلاق اسلامی، و حرفه ای برگزار شده است و تاکنون بالغ بر 1200 نفر از اساتید در طی 8 دوره توانستند از این طرح بهره مند شوند.
دبیر هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه، اظهار داشت: طرح امسال نیز با استقبال چشمگیر اساتید و نخبگان روبرو بوده و حدود 120نفر از اساتید دانشگاه علوم پزشکی گیلان و تعداد محدودی از اساتید دانشگاه های دیگر در این طرح مشارکت دارند.
گفتنی است: طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از امروز لغایت دهم مرداد ماه جاری با عنوان های "اندیشه سیاسی و مبانی انقلاب اسلامی (سطح 3 ) و اصول تعلیم و تربیت (سطح 3 )" با تدریس استاد حسین جوان آراسته و استاد رضا مظفری در دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت برگزاری می شود .ع/د
نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
Close