متن کامل خبر
تاریخ 1397/05/03     تعداد دفعات مشاهده 953 بار     ساعت 15:08:06     گروه خبري اخبار روابط عمومی دانشگاه

مدیر کل دفتر برنامه ریزی بودجه و عملکرد سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، در اولین گردهمایی معاونان و مدیران معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی قطب کشور، از ارتقا رتبه عملکرد معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان در برنامه پایش عملیاتی وزارت بهداشت، خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ دکتر نبی شریعتی فر- مدیر کل دفتر برنامه ریزی بودجه و عملکرد سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت در اولین گردهمایی معاونان و مدیران معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی قطب کشور که صبح امروز-چهارشنبه، در دهکده ساحلی بندرانزلی برگزار شد، ضمن تقدیر از زحمات تیم معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت پیگیری و رفع مشکل بدهی دارو، از ارتقا رتبه عملکرد این معاونت معاونت در برنامه پایش عملیاتی وزارت بهداشت، خبر داد.

دکتر شریعتی فر در ادامه با اشاره به اهمیت امنیت دارو ، توجه ویژه به این مهم را خواستار شد و افزود: انتظار ما از اعتباراتی که در این خصوص، به معاونت ها ی مربوطه اختصاص داده می شود این است که در راستای اهداف سازمان هرینه شود و این هزینه ها به صورت مستند گزارش شود.

وی در ادامه در خصوص سامانه ارزیابی عملکرد معاونت های غذاو دارو دانشگاه ها، مبحث امنیت غذا و تجهیزات پزشکی مطالب جامعی را بیان کرد.

دکتر زهرا حصاری – معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در حاشیه برگزاری این گردهمایی، هدف از برگزاری گردهمایی مذکور را، تبادل افکار و رفع مشکلات پیش رو با حضور مدیر کل دفتر برنامه ریزی بودجه و عملکرد سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، معاونان و مدیران معاونت های غذاو دارو دانشگاه های علوم پزشکی قطب یک کشور عنوان کرد.

وی با بیان این مطلب که این گردهمایی یک روزه، در سه بخش برگزار می شود یادآور شد: در این خصوص عملکرد معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی قطب یک کشور ( گیلان، گلستان، مازندران، بابل، شاهرود،سمنان) مورد بررسی قرار می گیرد و در نهایت، پیگیری مفاد صورتجلسه گردهمایی از سوی سازمان غذاو دارو کشور انجام می شود.

اولین گردهمایی معاونان و مدیران معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی قطب یک کشور صبح امروز-چهارشنبه،  با حضور دکتر نبی شریعتی فر - مدیر کل دفتر برنامه ریزی، بودجه و عملکرد سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، مهندس عباس مهدی زاده - معاون مدیر کل برنامه ریزی و بودجه سازمان غذا و دارو و  معاونان و مدیران ادارات غذا، دارو، آزمایشگاه کنترل کیفی، تجهیزات پزشکی، نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل و واحد مبارزه با قاچاق کالا های سلامت محور معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی گیلان، مازندران، سمنان، بابل، گلستان و شاهرود به میزبانی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مجتمع فرهنگی دهکده ساحلی بندرانزلی برگزار شد.

در این گردهمایی عملکرد معاونت های غذا و دارو دانشگاه های قطب یک کشور در سال ۹۶، رویکرد سازمان غذا و دارو در برنامه پایش عملیاتی و ارزیابی سازمان غذا و دارو، چالش های موجود در خصوص تامین دارو، مطالبات شرکت های دارویی، بازرسی از واحدهای تولیدی و برقراری امنیت غذایی، مکمل ها و فرایندهای طبی، سنتی آزمایشگاه های جامع و تجهیزات پزشکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت./ص

نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
Close