متن کامل خبر
تاریخ 1397/04/13     تعداد دفعات مشاهده 927 بار     ساعت 07:38:18     گروه خبري اخبار روابط عمومی دانشگاه

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اهمیت مصرف کالاهای سلامت محور مجاز، از توقیف 527 قلم کالای سلامت محور غیرمجاز در گیلان، طی سه ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ دکتر زهرا حصاری- معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان همزمان با فرارسیدن 12تیرماه سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری در خصوص تشکیل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با اشاره به اقدامات این معاونت، گفت: معاونت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و استراتژی های سازمان غذا و دارو و دانشگاه، در اولین گام با تشکیل واحد مبارزه با قاچاق فرآورده های سلامت محور ( غذا، دارو، بهداشتی و تجهیزات پزشکی ) توانسته است فعالیت های موثری در زمینه عرضه و قاچاق کالاهای سلامت محور داشته باشد.

دکتر حصاری ضمن تاکید بر اهمیت مصرف کالاهای سلامت محور مجاز و مضرات استفاده از فراورده های غیر مجاز و قاچاق بر سلامت جسمی و روحی افراد، اظهار داشت: واحد مبارزه با قاچاق فرآورده های سلامت محور معاونت غذا و دارو دانشگاه با هماهنگی ستاد مبارزه با قاچاق استان، در بازدید های مشترک با سازمان ها و ادارات صنعت، معدن و تجارت ، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، اموال تملیکی و اصناف از سطح عرضه فرآورده های سلامت محور به طور مستمر در طول سال بازدید نموده و کالاهای عرضه شده را از نظر دارا بودن برچسب اصالت کالا و سایر مجوزهای بهداشتی مورد بررسی قرار می دهند.

وی با بیان این مطلب که در همین راستا، در طی سه ماهه اول سال جاری، 129 بازدید از سطح عرضه کالاهای سلامت محور انجام شده است، افزود: طی این بازدیدها ، تعداد 527 قلم کالاهای سلامت محور غیرمجاز به ارزش ریالی 400620000 توقیف شد.

دکتر حصاری ادامه داد: معاونت غذا و دارو دانشگاه با شرکت در برنامه های آموزشی تلویزیونی و رادیویی، تهیه، چاپ و توزیع بسته های آموزشی، نصب بنر در نقاط مختلف سطح شهر، برپایی ایستگاه های سلامت به مناسبت های مختلف در طول سال، برپایی مسابقات، آموزش چهره به چهره دانش آموزان، متصدیان در سطح عرضه، کارکنان ادارات مختلف، دانشجویان و... در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه شناخت کالاهای سلامت محور مجاز و نحوه استعلام اصالت کالا فعالیت می نماید.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پایان خاطر نشان کرد: تمامی اقدامات با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه، جلوگیری از فعالیت سودجویان و رونق اقتصادی در کشور انجام می شود و امیدواریم هموطنان در سال حمایت از کالای ایرانی و تولید داخل در هنگام انتخاب و مصرف محصولات مورد نیاز دقت نمایند./ص

نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
Close