متن کامل خبر
تاریخ 1397/04/06     تعداد دفعات مشاهده 970 بار     ساعت 12:57:11     گروه خبري اخبار روابط عمومی دانشگاه

به منظور بهبود ارایه خدمات بهداشتی درمانی، پروژه استقرار نظام ارجاع الکترونیک خدمات پزشکی در شهرستان ماسال کلید خورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا)؛ تیم کمیته استقرار نظام ارجاع الکترونیک دانشگاه ضمن حضور در مرکز جامع ارایه خدمات سلامت شهرستان شاندرمن و بیمارستان رسالت ماسال، پذیرش بیمار ارجاعی، انجام اعمال درمانی و بازخوراند اطلاعات تشخیصی و درمانی بیمار را از طریق نرم افزار HIS بیمارستان به صورت آزمایشی به انجام رساندند.

دکتر افشین دلیلی- مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی نشستی با رییس بیمارستان رسالت ماسال ضمن تشریح کامل فرایند ارجاع بیمار از سطح یک ارایه خدمات به سطوح بالاتر، بر ضرورت انجام این فرایند تأکید کرد.

گفتنی است: مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دبیر کمیته و مدیران آمار و فناوری و اطلاعات دانشگاه و گروه سلامت خانواده و جمعیت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اعضای کمیته استقرار نظام ارجاع الکترونیک دانشگاه  علوم پزشکی می باشند.

پی نوشت: نظام ارجاع یکی از برنامه های ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش جامعه براساس دستور العمل های ارایه خدمات است. طبق این برنامه، سطوح ارایه خدمت و مراقبت سلامت در 3 سطح به مراجعین ارایه می شود که سطح یک شامل خدمات ارتقای سلامت ، پیشگیری و درمان های اولیه است که توسط مراجعه فرد به پزشک خانواده یا تیم سلامت اتفاق می افتد و سطح دو شامل خدمت درمان تخصصی و سطح سه نیز خدمات فوق تخصصی را شامل می شود./ص

نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
Close