متن کامل خبر
تاریخ 1397/03/28     تعداد دفعات مشاهده 1358 بار     ساعت 13:14:18     گروه خبري اخبار روابط عمومی دانشگاه

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سومین جلسه ستاد استانی نظارت بر تعرفه خدمات سلامت گیلان ضمن بررسی پرونده های شکایات مردمی از مراکز درمانی استان، بر لزوم برخورد قانونی با متخلفین حوزه سلامت تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ ظهر امروز – دوشنبه، سومین جلسه ستاد نظارت بر تعرفه خدمات سلامت با حضور رییس دانشگاه علو م پزشکی گیلان، مدیر عامل بیمه سلامت استان، مدیر درمان بیمه تامین اجتماعی، نمایندگان تعزیرات حکومتی و نظام پزشکی در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر گزار شد و 220فقره پرونده شکایات مردمی  و گزارش بازدید های میدانی از مراکز درمانی خصوصی و دولتی استان، مورد بررسی اعضا قرار گرفت.

دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک-رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست گفت: همچنانکه مسوولیت تامین، حفظ و ارتقای سلامت مردم بر عهده دانشگاه علوم پزشکی می باشد، برای اجرایی کردن این مهم، نظارت دقیق بر روند ارایه خدمات سلامت، می تواند به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای تامین کننده سلامت مردم باشد. در این زمینه با متخلفین حوزه سلامت باید برخورد قانونی شود‌.
وی با اشاره به گایدلاین های ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت و درمان برای مراکز ارایه دهنده خدمات سلامت، اجرای حداقل 45 مورد از این گایدلاین ها را توسط مراکز بهداشتی درمانی بسیار ضروری بر شمرد و گفت: برای اجرای این مهم آگاه سازی و آموزش به مراکز ارایه دهنده خدمات سلامت بسیار ضروری می باشد که در این راستا بیمه های پایه می توانند بسیار اثر گذار باشند.
در ادامه جلسه، دبیر ستاد نظارت بر تعرفه خدمات سلامت استان، گزارشی از نحوه نظارت بر روند ارایه خدمات سلامت در مراکز درمانی خصوصی و دولتی استان ارایه کرد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.
گفتنی است: برخورد قانونی با متخلفین ارایه دهنده خدمات سلامت از مهمترین مصوبات این نشست بود، که مورد تاکید همه اعضاء قرار گرفت.ع/د
نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
Close