متن کامل خبر
تاریخ 1397/03/03     تعداد دفعات مشاهده 1561 بار     ساعت 14:58:40     گروه خبري اخبار روابط عمومی دانشگاه

در راستای ارتقای همه جانبه سلامت در گیلان و به منظور اجتماعی سازی مقوله سلامت، اولین نشست مجمع سلامت شهرستان لنگرود با حضور فرماندار، مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان، امام جمعه، فرماندهان نظامی و انتظامی، خیرین سلامت لنگرود و جمعی از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان، برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ در راستای ارتقای همه جانبه سلامت در گیلان و به منظور اجتماعی سازی مقوله سلامت، اولین نشست مجمع سلامت شهرستان لنگرود با حضور فرماندار، مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان، امام جمعه، فرماندهان انتظامی و نظامی، خیرین سلامت لنگرود و جمعی از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان، برگزار شد.

تحقق 75 درصد سلامت مردم از طریق اجتماعی سازی مقوله سلامت امکان پذیر است

دکتر علی داوودی - معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست ضمن تشکر از تمامی مسوولان شهرستان لنگرود جهت برگزاری اولین مجمع سلامت شهرستان، گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان با داشتن حدود 16 هزار پرسنل، 30 بیمارستان و ... تنها می تواند 25 درصد از امور بهداشتی درمانی شهروندان را مرتفع نماید. در این زمینه تحقق 75 درصد باقیمانده سلامت مردم نیازمند همکاری نهادهای دیگر است. بنابراین می توان گفت: تحقق 75 درصد سلامت مردم از طریق اجتماعی سازی مقوله سلامت امکان پذیر است.
وی تصریح کرد: استان گیلان جزو سالمندترین استان های کشور است توجه به مقوله سلامت اجتماعی در استان به خصوص شهرستان های شرقی نمود بیشتری پیدا می کند چرا که نمودار سالمندی از غرب به شرق دارای روند افزایشی است.
وی افزود: با توجه به این که مهاجرت معکوس در گیلان نمود بیشتری از خود نشان داده است امکان بروز بیماری های قلبی و عروقی و برخی سرطان های خاص در استان یشتر است، که توجه به این مهم با افزایش خود مراقبتی و ارتقای سواد سلامت مردم از طریق اجتماعی سازی مقوله سلامت می تواند مثمر ثمر باشد.

دکتر داودی خاطر نشان کرد: بی شک افزایش مشارکت مردم برای ارتقای سلامت خود می تواند نقش بسزایی در افزایش سلامت جامعه داشته باشد. در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تشکیل مجمع سلامت شهرستان، راه اندازی کانون سلامت محله و ارایه آموزش های همگانی در صدد تحقق این مهم است.

دکتر رامین غلامپور - مدیر شبکه بهداشت و درمان لنگرود نیز در این نشست گفت: شهرستان لنگرود نیز در راستای برنامه استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی گیلان در صدد اجتماعی سازی مقوله سلامت است. در این زمینه تشکیل کانون های سلامت محله در ستور کار شهرستان قرار دارد.

وی افزود: شهرستان لنگرود در حال حاضر دارای 140 هزار نفر جمعیت است که از این تعداد 100 هزار نفر در شهر و 40 هزار نفر در روستاها ساکن هستند. در این خصوص با حضور بهورزان وضعیت سلامت در روستاها مناسب است اما برای ارتقای سلامت شهروندان نیازمند بهبود ساز و کارها از طریق اجتماعی سازی مقوله سلامت هستیم.

نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
Close