متن کامل خبر
تاریخ 1397/03/03     تعداد دفعات مشاهده 6478 بار     ساعت 10:31:29     گروه خبري اخبار روابط عمومی دانشگاه

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جلسه ساماندهی سواحل و تفرجگاه ها در استانداری گیلان خبر داد: طرح های سالم سازی دریا در استان گیلان، انجام می شود و طرح های سالم، پرچم سلامت می گیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا): دکتر علی داودی - معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جلسه ساماندهی سواحل و تفرجگاه ها که صبح امروزدر استانداری تشکیل شد، گفت: بررسی های میدانی و نمونه برداری از آبهای مناطق محدوده طرح های سالم سازی دریا در استان گیلان انجام و تا نیمه خرداد به آنها ابلاغ می گردد و واحد هایی که رعایت موازین بهداشتی را انجام دهند، پرچم آبی و مراکزی که نیاز به اصلاحات دارند، پرچم زرد دریافت می کنند.
وی با اعلام اینکه در سال 96، 35 واحد طرح سالم سازی در نقاط ساحلی استان فعال بود و تعداد 25 آمبولانس در 35 طرح سالم سازی دریا مستقر شدند و مابقی آنها توسط هلال احمر استان پوشش داده شد.
وی درعین حال گفت: تقریبا تمام موارد غرق شدگی در نقاط ساحلی دریا در مناطق خارج از این محدوده ها اتفاق افتاده است، وی به همشهریان و مسافرین توصیه کرد: در صورت استفاده از مناطق غیر از مکانهای مشخص شده برای شنا مواظب موجهای شکافنده که به صورت موج نوار کف آلود در سطح دریا مشاهده می شود ، باشند زیرا شایعترین علت غرق شدگی در دریای خزر موجهای شکافنده یا ریپ کارنت می باشند./ب
نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
Close