متن کامل خبر
تاریخ 1397/02/07     تعداد دفعات مشاهده 1857 بار     ساعت 00:04:42     گروه خبري اخبار روابط عمومی دانشگاه

جشن بزرگ " شب سلامت" برای اولین بار در کشور ، با حضور مسوولان و مردم در پیاده راه فرهنگی میدان شهرداری رشت برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ جشن بزرگ سلامت با هدف اجتماعی سازی مقوله سلامت و در راستای افزایش سواد سلامت جامعه، با حضور پرشور مردم و مسوولان در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد. در این مراسم ، دکتر محمد عباسی - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان این که در زمینه مقوله اجتماعی سازی سلامت به عنوان یکی از اساسی ترین نظام خدمات بهداشتی، تاکنون توفیق چندانی نداشتیم، اظهار کرد: هرچند که حوزه بهداشت و درمان در زمینه ارایه خدمات تلاش های زیادی کرده است، ولی حضور و مشارکت مردم در زمینه بهداشت و درمان تا کنون بسیار کمرنگ بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان کرد: پیشنهاد مقوله اجتماعی سازی سلامت برای اولین بار از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مطرح شد و مورد اقبال مسوولان استانی قرار گرفت. وی افزود: تا کنون عملکرد حوزه بهداشت و درمان به این گونه بوده که مردم برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی به مراکز مربوطه مراجعه می کردند. ولی در این برنامه که قرار است در سطح استان اجرا شود، مردم در تجمعات منسجم و منظم برای وضعیت سلامت محله خود تصمیم می گیرند.

دکتر عباسی یاد آور شد: برای ساختارمند شدن این تجمعات، وزارت کشور تصمیم گرفت مجامعی را در سطح شهرستانها با مشارکت مردم و خیرین تشکیل دهد. بر این اساس، در هر شهرستان در هر محله ای، کانون سلامت محله راه اندازی می شود. در این کانون ها نیز کارگروه های تخصصی تشکیل می شود. در این کارگروه ها، موراد مورد نیاز مردم آن محله، شناسایی و از سوی مسوولان پیگیری خواهد شد.
وی در پایان، خواستار حضور گسترده مردم در کانون سلامت محله، برای مشارکت و همکاری با متولیان امر شد.

در ادامه دکتر فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز بل حضور در این مراسم، با اشاره به اهمیت مشارکت فرهنگ و هنر با حوزه بهداشت و درمان جهت ارتقای سلامت جامعه اظهار کرد: انسان سالم ، هنر و اندیشه سالم خواهد داشت. بنابراین سلامتی، بر همه چیز ارجحیت دارد. وی آمادگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان را جهت مشارکت در مقوله اجتماعی سازی سلامت اعلام کرد.

فاطمه شیرزاد- رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت نیز با اشاره به این که ، یکی از کارهای خوبی که در هفته سلامت، به همت دانشگاه علوم پزشکی گیلان و مشارکت مسوولان شهری صورت گرفت، افتتاح اولین کانون سلامت در محله حمیدیان رشت، بود، اظهار امیدواری کرد: با سیاستگذاری کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی، توجه به سلامت را بتوانیم محور یکی از اقدامات این شورا در حوزه سلامت شهری قرار دهیم.

گفتنی است: جشن بزرگ " شب سلامت" به همت دانشگاه علوم پزشکی گیلان و با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت، برای اولین بار در کشور، پنجشنبه شب، با حضور مسوولان و مردم در پیاده راه فرهنگی میدان شهرداری رشت برگزار شد. برگزاری موسیقی زنده، توزیع 3 هزار و پانصد لقمه سلامت به همت صنایع غذایی سلامت محور استان، اجرای مسابقه سلامت با همکاری اتحادیه صنف تجهیزات پزشکی و عینک سازان و برگزاری تئاتر سلامت از جمله برنامه های این جشن بود./ن
نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
Close