متن کامل خبر
تاریخ 1396/12/08     تعداد دفعات مشاهده 2020 بار     ساعت 11:23:45     گروه خبري اخبار روابط عمومی دانشگاه

به مناسبت فرا رسیدن روز "مهندس"، نخستین گردهمایی استانی کارشناسان آمار و فناوری اطلاعات حوزه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.
نخستین گردهمایی استانی حوزه آمار و فناوری اطلاعات

آمار و فناوری اطلاعات سنگ بنای هر برنامه و ساختاری در حوزه سلامت است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک - رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، صبح امروز در نخستین گردهمایی استانی کارشناسان آمار و فناوری اطلاعات حوزه سلامت گیلان، از آمار و فناوری اطلاعات به عنوان سنگ بنای هر برنامه و ساختاری در حوزه سلامت یاد کرد.

دکتر یوسف زاده چابک ضمن تبیین خط مشی تعیین شده در برنامه راهبردی دانشگاه، گفت: امروز دانشگاه علوم پزشکی گیلان به بهینه سازی و پایداری منابع مالی و منابع انسانی به عنوان یک هدف استراتژیک می نگرد که موفقیت این دو بدون توسعه خدمات الکترونیک امکان پذیر نخواهد بود.

استحکام و پایداری ساختارهای دانشگاه وابسته به حوزه IT است
وی با اشاره به این مطلب که استحکام و پایداری ساختارهای دانشگاه وابسته به حوزه IT است،  تصریح کرد: هدفمند کردن مدیریت IT دانشگاه در راستای ارتقای سلامت مردم از برنامه های دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.  

وی بحث زیر ساخت های مربوط به IT و حلقه ارتباطی نظام شبکه را از جمله مشکلات پیشرو عنوان کرد و افزود:  با تامین منابع و اعتبارات، می توان زیر ساخت ها ضروری که پیش نیاز توسعه فناوری اطلاعات است، شکل بگیرد. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ارتقای نیروی انسانی مستعد را ضامن موفقیت اجرایی حوزه آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد و دستیابی به خدمات الکترونیک را مهمترین برنامه حوزه فناوری اطلاعات برشمرد.

دکتر جمشید محمدی – معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در ادامه ضمن تقدیر از تلاشگران حوزه آمارو اطلاعات دانشگاه، ساماندهی، انظباط در حوزه مالی و اداری و اصلاح فرایندها را از جمله امورات مهم در دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد.

وی با اشاره به اخذ " جایزه ملی مدیریت مالی ایران " توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تصریح کرد: بررسی تخصصی و حسابرسی حساب ها و صورت های مالی، شفافیت مالی و برنامه ریزی از جمله شاخص های مورد ارزیابی جهت اهداء جایزه فوق بوده است و دانشگاه علوم پزشکی گیلان در لیست 8 دانشگاه برتر کشور بود که به این موفقیت نایل شد.

دکتر محمدی با بیان این که از زمان تصدی مدیریت ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان،  ساماندهی به منابع انسانی مورد تاکید  قرار گرفت، گفت: وزارت بهداشت نیز به تبع آن فاز برنامه خود را در سال آتی بر تمرکز بر منابع انسانی گذاشته است.

وی یادآور شد: توجه به منابع انسانی دانشگاه سرلوحه دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ویژه معاونت توسعه دانشگاه است، در این راستا باید بر داشته های خود تکیه کرد و برای رشد و تقویت آنها کوشید. در شرایط سخت می توان تصمیماتی درست گرفت و در دانشگاه این ظرفیت و پتانسیل وجود دارد به شرط آن که فرایندی و سیستمی فکر کنیم. 

مهندس متین رمضانی – مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با اشاره به تاریخچه این مدیریت، اظهار داشت: بر اساس برنامه راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (توسعه خدمات سلامت)، مایه افتخار مدیریت آمار و اطلاعات دانشگاه است که همگام با سایر واحدهای تابعه جهت ارتقا سلامت جامعه گام بردارد.

وی با اشاره به برنامه راهبردی مدیریت آمار و اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی گیلان، " پیشرو در بین دانشگاه های نسل سوم ، ارایه خدمات یک پارچه سلامت را هدف این مدیریت ذکر کرد و اظهار امیدواری کرد که با تلاش مستمر به این مهم دست یابیم.

رمضانی ادامه داد: تولیت مدیریت آمار و فناوری و اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی گیلان، سیاست گذاری، برنامه ریزی، استانداردسازی، پایش و ارزیابی در تمامی موارد مرتبط، با حوزه مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی گیلان است که امید است با تعامل و همکاری مسوولان بتوانیم در جهت ارتقا نظام سلامت گام برداریم.

وی در ادامه ضمن تقدیر از حمایت ریاست دانشگاه و همکاری معاونان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، یادآورشد: مدیران ارشد نقش بسیار زیادی در توانمندسازی نیروی انسانی خود در سازمان ها  دارند .

مدیر آمار و فناوری و اطلاعات دانشگاه با بیان این مطلب که هدف اصلی دانشگاه در حوزه آی تی و مدیریت اطلاعات و فناوری، استقرار نظام ارجاع و تشکیل پرونده الکترونیک سلامت است، اظهار امیدواری کرد که سال جدید سال شکوفایی آمار و اطلاعات در سطح دانشگاه علوم پزشکی گیلان باشد.

نخستین گردهمایی استانی کارشناسان آمار و فناوری اطلاعات حوزه سلامت در گیلان صبح امروز (سه شنبه) به همت مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی گیلان و با حضور ریاست دانشگاه، معاونان و مسوولان و کارشناسان آی تی واحدهای تابعه دانشگاه، در محل سالن همایش معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد. طی این مراسم از  پیشکسوتان، مدیران اسبق و کارمندان نمونه این حوزه، با اهدای لوح، تقدیر شد./ص

نخستین گردهمایی استانی حوزه آمار و فناوری اطلاعات
نخستین گردهمایی استانی حوزه آمار و فناوری اطلاعات
نخستین گردهمایی استانی حوزه آمار و فناوری اطلاعات
نخستین گردهمایی استانی حوزه آمار و فناوری اطلاعات
نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
Close