متن کامل خبر
تاریخ 1395/11/16     تعداد دفعات مشاهده 2349 بار     ساعت 11:50:23     گروه خبري اخبار روابط عمومی دانشگاه

جشن ستادی بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی با حضور مسوولین، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه، امروز ( شنبه) در سالن اجتماعات مرکزآموزشی درمانی الزهرا(س) برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وبدا)؛ دکتر یوسف زاده چابک رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با تبریک تقارن دهه فجر با ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار اظهار کرد: پرستاران با تاسی از رشادت های بانوی کربلا زینب کبری، در رسیدن به اهداف عالیه با عشق و رضای دل، شغل شریف پرستاری را پذیرفتند و عمر و زندگی شان را مصروف خدمت رسانی به مردم کردند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان این که انقلاب اسلامی در 38 سال اخیر ثمرات زیادی داشته اذعان کرد: یکی از ثمرات مهم انقلاب، اجرای طرح تحول سلامت بود که نشانگر توجه نظام اسلامی به دغدغه های مردم است. جادارد که از تلاشگران عرصه سلامت که در واقع در خط مقدم جبهه سازندگی فعالیت می کنند قدردانی شود.

وی با اشاره به این که امروزه سیاست های شعارگونه پاسخگو نیست، تصریح کرد: در سال های اخیر سیاست های کشور به سمت کاربردهای علمی رفته است و نگاه جدیدی برای حل مشکلات از طریق تفکر و تحلیل صورت گرفته است. نمونه این تفکر، اعزام مدافعان حرم به خارج از مرزهای ایران جهت پیشگیری از حمله احتمالی گروه های تکفیری به ایران بود که نتیجه آن، حفظ امنیت و آرامش در کشور عزیزمان بود.

دکتر شاهرخ یوسف زاده با تبیین اهداف برگزاری اولین همایش اقتصاد سلامت در گیلان، خاطرنشان کرد: مسوولین وزارتی با حضور در این همایش، به توانایی های دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ارایه برنامه راهبردی پی بردند. بنابراین، این دانشگاه اکنون می تواند ادعا کند که بعنوان خط شکن و پیشگام در عرصه توسعه، الگوی جدیدی برای وزارت بهداشت باشد.ل ازمه این امر، باور به مسیر و نقشه راهی است که به کمک تیم مدیریتی تدوین شده است و همان طور که ایمان به باورهای دینی باعث پیروزی انقلاب شد، این باور می تواند ما را در رسیدن به اهداف عالیه حوزه سلامت یاری کند. 

این مقام مسوول با بیان این که در حال حاضر دوران مدیریت آزمون و خطا گذشته است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تکیه بر مدیریت علمی و با تدوین نقشه استراتژی دانشگاه و برنامه راهبردی گام های محکمی در مسیر تعالی برداشته است. این دانشگاه توانست با همفکری و استفاده از ظرفیت های موجود، کم و کاستی های گذشته را جبران کند. وی افزود: این دانشگاه اکنون می تواند ادعا کند که بعنوان خط شکن و پیشگام در عرصه توسعه، الگوی جدیدی برای وزارت بهداشت داشته باشد.

دکتر شفقی معاون فرهنگی دانشجویی نیز با اشاره به شعار روز شمار 16 بهمن « انقلاب اسلامی، منزلت زن، تحکیم بنیاد خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی» گفت: بانوان بعنوان نیمی از جمعیت کشور، در پیروزی انقلاب اسلامی و تحکیم و تثبیت آن، نقش بسزایی ایفا کردند. وی افزود: عفاف و حجاب اولین تحول پس از انقلاب توسط بانوان صورت گرفت. از دیگر ثمرات انقلاب، افزایش عزت خواهی و ارزش و منزلت زنان بود.

معاون فرهنگی دانشجویی با بیان این که زنان شجاع، مردان شجاع تربیت می کنند، گفت: بانوان در سال های دفاع مقدس با تاسی از بانوی کربلا حضرت زینب کبری(س) علاوه بر حضور در جبهه، با اعزام فرزندان خود به خط مقدم جبهه، نشان دادند که زنان، پشتوانه محکمی برای نظام مقدس اسلامی هستند.

گفتنی است: رونمایی از کتاب دم مسیحایی، بیان خاطرات توسط همرزم شهید چمران فاطمه حاجی غفوری، پخش کلیپ، اجرای موسیقی زنده و اهدای جوایز به برگزیدگان قرآنی و برندگان مسابقه حضوری، از دیگر برنامه های این مراسم بود./ن

نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
Close