سایت اصلی دانشگاه |  پنجشنبه 1 آذر 1397 English
جستجو:  
تاریخ 1397/05/30     تعداد دفعات مشاهده 86 بار     ساعت 13:15:38     گروه خبري اخبار شبکه های بهداشت و درمان شفت

اولین مجمع سلامت شهرستان شفت با حضور معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، کارشناسان این معاونت ، فرماندار ، مدیران اجرایی شهرستان مذکور و خیرین سلامت در سالن اجلاس فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ؛ صبح روز دوشنبه 29 مرداد اولین مجمع ملی سلامت در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان با حضور مهندس محسنی فرماندار سایر مسئولین برگزارگردید. گفتنی است؛ در ابتدا دکتر مسعود نوروزی - مدیر شبکه بهداشت- گزارشی از عملکرد شبکه بهداشت بیان نمودند. ودر ادامه،دکتر علی داودی - معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان – در این مراسم گفت : 75 درصد عوامل مرتبط با حوزه سلامت خارج از وظایف سازمانی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی است و با توجه به گستردگی و حساسیت موضوع نیازمند همکاری سایر نهادها و دستگاهها می باشد و عزمی فرا سازمانی می طلبد . بدین سبب اجتماعی شدن سلامت را امری لازم و با اهمیت دانست و از همه افراد و سازمانها دعوت کرد تا در مسیر اعتلای سلامت جامعه در همه ابعاد آن وزارت بهداشت ، درمان و آموزشی پزشکی را یاری نمایند.

ایشان ضمن اشاره به خدمات ارائه شده در طرح تحول سلامت در استان گیلان ، راه اندازی یک کانون سلامت محله بازای هر 4000 نفر را ، از برنامه های وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد و گفت: بدلیل اینکه پیشگیری مقدم بر درمان می باشد و افزایش سطح سواد سلامت افراد جامعه گام نخست پیشگیری است و شناسایی به موقع بیماران نقش کلیدی در درمان آنها دارد راه اندازی کانونهای سلامت ، جهت پوشش حداکثری افراد جامعه ، ارتقاء سطح سواد سلامت آنان و شناسایی به موقع بیماران از اهمیت فراوانی برخوردار است.

نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :