سایت اصلی دانشگاه |  چهارشنبه 30 خرداد 1397 English
جستجو:  
تاریخ 1396/06/22         ساعت 13:05:00     گروه خبري اخبار روابط عمومی دانشگاه

همایش تجلیل از بهورزان و کارشناسان نمونه حوزه بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با حضور ریاست دانشگاه و جمعی از مسوولین و کارکنان مراکز تابعه دانشگاه علوم پزشکی در رشت، برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ابتدای این مراسم ضمن تقدیر از تلاشگران شبکه نظام سلامت، ارتقای کیفیت شاخص ها در مراکز خدمات جامع سلامت روستاها را نسبت به شهرها، نتیجه تلاش بهورزان دانست.

دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک با بیان این مطلب که امروزه ما در مراکز خدمات جامع روستایی و خانه های بهداشت در روستاها نسبت به شهرها موفق تر بوده ایم، اظهارکرد: در زمینه بهداشت مادر، کودک، بیمار ی های غیر واگیر نظیر دیابت، فشارخون و... خدماتی که توسط نظام شبکه سلامت و کمیته بهورزی انجام می گیرد، بسیار اثر بخش است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گسترش موفقیت نظام شبکه سلامت در مراکز خدمات جامع سلامت روستایی را در کنترل بیماری های واگیر و تروما، خواستار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به طرح تروما، از راه اندازی اورژانس هوایی در آینده نزدیک خبرداد و افزود: بهورزان علاوه بر این که مسوولیت های خطیری در زمینه پیشگیری از بیماری های غیر واگیر دارند در زمینه تروما، هم می توانند نقش موثری داشته باشند.

وی طرح شبکه نظام سلامت را موفق ترین طرح در کشور خواند و گفت: این طرح الگویی برای کشورهای پیشرفته دنیا محسوب می شود.

دکتر یوسف زاده چابک در پایان  ضمن تقدیر از تلاشگران حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ارتقای جایگاه نظام شبکه سلامت را طی ماه های آتی، از جمله پروژه های جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواند و اظهار امیدواری کرد این مهم، پاداش مناسبی برای عملکرد و فعالیت های مثمر ثمر این قشر پرتلاش باشد.

سپس معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در ادامه این مراسم، با بیان این که طرح تحول نظام سلامت، سرگل اقدامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یکی از اولویت های اصلی دولت تدبیر و امید در سال 92 می باشد، قسمت عمده  اجرای این طرح را مربوط به حوزه بهداشت ذکر کرد.

دکتر محمدرضا نقی پور در ادامه، ایجاد یک سیستم جامع ارایه خدمت در روستاها (بهورز) را، جز اتفاقات مهم و بزرگ کشور در دهه شصت ذکر کرد و افزود: با گذشت سی و اندی سال هنوز ما نیازمند چنین مدل و سیستمی برای شهرها هستیم و این خود اهمیت و مثمر ثمر بودن عملکرد بهورزان را دو چندان می کند.

وی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره دو تن از بنیانگذاران فقید نظام شبکه و سیستم بهورز (دکتر پیله رودی و دکتر شاد پور) از آنها به عنوان افتخارات گیلان نام برد و افزود: این مهم موجب رشد و ارتقا شاخص های سلامت در کشور  و سرافرازی ما در جامعه بین المللی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه با اشاره به طرح تحول نظام سلامت، یادآورشد: طرح تحول اولیه، همین طرح نظام شبکه سلامت بود که در دهه شصت در کشور ایجاد و بهورز نیز به عنوان نماد این طرح تثبیت شد. بهورز به عنوان نماد حقیقی در تاریخ ایران است، هم در مقطع دهه شصت هم در این مقطع که طرح تحول نظام سلامت اجرا شده است.

دکتر نقی پور با بیان این که سیستم بهورزی ما، محیط تلاقی تخصص و تعهد است، گفت: شاکله بهورزی بر اساس عشق به مردم و عشق به کار است. بهورز جامعه نگرترین دانش آموخته ی نظام سلامت می باشد.

وی در پایان با اشاره به ابعاد فرهنگی و اجتماعی حرفه ی بهورزی، خاطر نشان کرد: بومی و امین بودن بهورز از جمله معیارهایی است که در خصوص جذب بهورزان در این حرفه مورد توجه قرار می گیرد. بهورزان مخزن اسرار روستاییان بودند و هستند.

همایش تجلیل از بهورزان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، صبح امروز (چهارشنبه) با حضور ریاست دانشگاه، معاونین و جمعی از کارکنان حوزه های تابعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در محل سالن همایش معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد .

اجرای موسیقی سنتی، اهدای لوح تقدیر از سوی مسوولین دانشگاه به 61 نفر از بهورزان، مربیان و کاردانان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، پایان بخش مراسم امروز بود./ص

همایش استانی تجلیل از بهورزان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رشت برگزار شد
همایش استانی تجلیل از بهورزان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رشت برگزار شد
همایش استانی تجلیل از بهورزان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رشت برگزار شد
همایش استانی تجلیل از بهورزان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رشت برگزار شد
همایش استانی تجلیل از بهورزان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رشت برگزار شد
همایش استانی تجلیل از بهورزان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رشت برگزار شد
نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :