متن کامل خبر
تاریخ 1398/07/17     تعداد دفعات مشاهده 951 بار     ساعت 11:25:15     گروه خبری اخبار روابط عمومی دانشگاه

چهارمین جلسه ستاد استانی نظارت بر تعرفه خدمات سلامت، با رویکرد هم اندیشی و تبادل نظر برای حفظ حرمت جامعه پزشکی و آشنایی با قوانین و مقررات تعرفه ای تشکیل شد.

به گزارش پایگاه دانشگاه علوم پزشکی گیلان (و ب دا)؛ در این جلسه . دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و رییس ستاد استانی نظارت بر تعرفه خدمات سلامت،  با اشاره به اهمیت بحث نظارت بر درمان، گفت: بحث نظارت بر درمان  و اجرای دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت در خصوص تعرفه های درمانی، با مشارکت سازمان های حوزه سلامت قابل اجراست. در این راستا ، همکاری مراکز درمانی بخش خصوصی  ضروری است.

 رییس ستاد استانی نظارت بر تعرفه خدمات سلامت، افزود: مشکلات مراکز درمانی خصوصی با توجه به بحران های اقتصادی در کشور و افزایش  قیمت برخی تجهیزات پزشکی، قابل درک است. با این حال، جامعه پزشکی موظف به ارایه خدمات درمانی مطلوب به بیماران است.

دکتر سالاری با تاکید بر  حفظ حرمت جامعه پزشکی، نظارت مستمر  روسای مراکز درمانی بخش خصوصی بر ارایه مطلوب خدمات و پیشگیری از وقوع تخلف را خواستار شد.

در ادامه دکتر نورصالحی- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و دبیر ستاد نظارت بر تعرفه خدمات سلامت استان، خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی و سایر سازمان های مرتبط با حوزه سلامت ، به عنوان متولیان سلامت جامعه، موظف به  احقاق حقوق بیماران و جامعه پزشکی هستند. در این راستا مدیران مراکز درمانی به ویژه مراکز بخش خصوصی با ارایه راهکارهای مناسب می توانند به مسوولان دانشگاه برای ارتقای کیفیت خدمات درمانی و جلوگیری از تخلفات احتمالی تعرفه ای، کمک کنند.

تشریح عملکرد مدیریت نظارت بر درمان ، آشنایی مسوولان، پزشکان و کارشناسان با قوانین و مقررات درمانی، برقراری سیستم نظارتی در مراکز درمانی خصوصی، حضور پزشک معتمد در مراکز درمانی، جلوگیری از ارایه خدمات درمانی خارج از تعرفه و مازاد بر نیاز بیمار، دریافت مجوز ارایه خدمات،  تسریع در اظهار نظر کمیسیون ماده 11، از موارد مطروحه در این جلسه بود.

گفتنی است: جلسه ستاد استانی نظارت بر تعرفه خدمات سلامت گیلان، صبح امروز (چهارشنبه)؛  با حضور رییس ، معاون درمان، مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه عوم پزشکی گیلان،مدیران کل  سازمان های بیمه گر پایه، نمایندگان سازمان نظام پزشکی، دادستان انتظامی،تعزیرات حکومتی و مدیران ستادی در سالن اجلاس دانشگاه برگزار شد./ن

نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
Close