دوشنبه 4 تیر 1397
EN
منو
 
 
 
مقررات
چاپ

با توجه به الکترونیکی نمودن کتابخانه های دانشگاه با استفاده از نرم افزار پیام مشرق و امکان انجام کلیه عملیات کتابخانه ای از جمله جستجوی منابع و پایگاههای اطلاعاتی، سفارش و رزرو پیوسته ( آنلاین) منابع ، پرسش الکترونیکی از کتابداران ، دسترسی به اخبار و تازه های کتاب و غیره از طریق پرتال کتابخانه مرکزی،عضویت در این کتابخانه نیز ضروری است که شرایط و راهنمای آن و فرم عضویت در وب سایت کتابخانه مرکزی دانشگاه آمده است

مدت امانت:

مدت امانت کتابها برای کاربران مختلف کتابخانه به شرح زیر می باشد:

 

ردیف

اعضای کتابخانه

تعداد کتاب

مدت امانت

1

اعضای هیئت علمی

7

20روز

2

دانشجویان تحصیلات تکمیلی

5

12 روز

3

سایر دانشجویان

3

10روز

4

کارکنان دانشگاه

2

10روز

 

-          شرط امانت گرفتن کتاب، عضویت در کتابخانه است.لذا کتابخانه از امانت کتاب به مراجعین غیر عضو معذور خواهد بود.

-          هر عضو فقط با کارت عضویت خود مجاز به امانت کتاب می‌باشد.

-          کتابخانه می‌تواند بنا به ضرورت تعداد کتابها و مدت امانت را کاهش دهد و یا استرداد کتابها راقبل ازپایان مدت امانت درخواست نمایند.

-          کلیه اعضای هیأت علمی (اعم از رسمی و پیمانی) موظفند قبل از انجام سفرهای طولانی داخل و یا خارج از کشور (همچون استفاده از فرصت مطالعاتی) کلیه کتابهای امانت گرفته شده را به کتابخانه عودت نمایند.

-          منابعی که امانت داده نمی شود: منابع مرجع / نشریات ادواری/  پایان نامه تحصیلی

-          چنانچه امانت‌گیرنده کتاب را گم کند یا خسارتی به آن وارد نماید،‌ جبران خسارت وارده برعهده امانت گیرنده خواهد بود. میزان خسارت و هزینه مربوط به سازماندهی و آماده‌سازی ، نحوه و زمان لازم برای جبران آن توسط کتابخانه تعیین خواهد شد.

-          دانشجویان موظفند در هنگام فارغ‌التحصیلی، یا انتقال دائم به سایر دانشگاهها و یا انصراف از تحصیل با کتابخانه تسویه حساب نمایند.

-          کلیه اعضای هیأت علمی ، و کارکنان دانشگاه(اعم ازرسمی، پیمانی) موظفند قبل از خاتمه خدمت خود در دانشگاه، کلیه کتب امانتی خود را به کتابخانه مسترد نمایند.

-          دانشجویانی که به هر دلیل افدام به دریافت کارت عضویت دیجیتالی کتابخانه مرکزی ننموده اند موظفند تا در زمان فارغ التحصیلی از کتابخانه مرکزی و تمام واحدهای تابعه تسویه حساب بگیرند.

-         هر گونه تجدید نظر و تغییر در  آئین‌نامه، به عهده مدیریت و شورای کتابخانه بر حسب نیاز می‌باشد.

تاریخ آخرین به روزرسانی : 1395/12/17
 
     
 
 
آمار مراجعات
آمار این صفحه  امروز:   1  دیروز:   0  کل مراجعات:   1152