سه شنبه 8 فروردین 1396
EN
منو
 
 
 
کانون های دانشجویی
چاپ

معرفی کانونهای دانشجویی

کانونها با مجوز از معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مجاز به فعالیت و عضوگیری می باشند .

کانونهای فعال دانشکده :

1- کانون دانشجویی هلال احمر :

هدف کلی کانون تربیت و آموزش دانشجویان به منظور آماده ساختن آنان در انجام خدمات امدادی و اجتماعی ، ایجاد حس تعاون و نیکوکاری بین جوانان دانشجو و کمک به وفاق و همدلی بین قشر دانشگاهی کمک به امر سلامت جامعه و دفاع از ارزشهای الهی ، انسانی و همکاری داوطلبانه در برنامه های خدمات بهداشتی ، درمانی و غیره .

از جمله فعالیتهای کانون : برگزاری کلاس امداد و نجات ، تهیه پمفلت های آموزشی ، نصب شعار و متون آموزشی در تابلوی اعلانات کانون و ...

2-کانون دانشجویی شعر و ادب

هدف کلی کانون شناسایی استعدادهای ادبی در زمینه های گوناگون شعر و نویسندگی ، راه اندازی تفکرات ادبی در میان دانشجویان ، تشکیل کارگاه و کلاسهای مورد نیاز در سطح آماتوری و دانشجویی جهت ارتقای سطح فعالین فرهنگی و ادبی ، حضور فعال در مسابقات ، جشنواره های فرهنگی و ادبی کشور و ...

از فعالیتهای کانون : برگزاری نشست ادبی ، شب شعر مسابقه ادبی چون شعر ، داستان نویسی ، متن کوتاه و ... ، نشریه ، جلسات کتابخوانی و ... .

3-کانون دانشجویی فیلم و عکس

هدف کلی کانون کمک به تعیین جایگاه فیلم و عکس در دانشگاه ، بهرگیری از مشارکت دانشجویان فعال در زمینه های فرهنگی و هنری برگزاری نمایشگاه فیلم و عکس و ... .

از جمله فعالیتهای کانون : برپایی نمایشگاه عکس ، تصویربرداری از مناسبتها ، تهیه بروشور و پمفلت و ... .

4-کانون دانشجویی هنرهای تجسمی

هدف کلی کانون تعلیم و گسترش هنرهای تجسمی (طراحی ، نقاشی ،گرافیک ترکیب حجمی و صنایع دستی) با محتوای فرهنگ اسلامی ایرانی و نیز به منظور شناسائی و رشد استعدادهای هنری و بالا بردن توانائیهای فنی و تکنیکی دانشجویان .

از جمله فعالیتهای کانون : برگزاری نمایشگاه هنری چون طراحی و نقاشی ، خوشنویسی ، صنایع دستی و ... ، مسابقات هنری به مناسبتهایی چون دهه فجر و 13 آبان و ... .

5-کانون سلامت رفتار

هدف کانون برگزاری کارگاه آموزشی سلامت و پیشگیری از بیماریها ، انتشار نشریه ، تهیه پوستر و پمفلت ، تبادل اطلاعات با دانشگاههای دیگر ، اجرای طرحها و پروژه های پیشنهادی از سوی وزارت متبوع ، انجام تحقیقات و پژوهش ، دعوت از اساتید و کارشناسان ، ایجاد بانک اطلاعات در زمینه سلامت و بیماریهای رفتاری و ...

از جمله فعالیتهای کانون : تهیه پمفلت و پوستر به مناسبتهایی چون اعتیاد ، مواد مخدر ، هفته سلامت ، نصب شعار بروی تابلوی اعلانات کانون و ... .

6- کانون گردشگری

هدف کلی کانون آشنایی دانشجویان با فرهنگ آداب و رسوم و تاریخ مناطق مختلف ایران به خصوص استان گیلان ، مهیا نمودن شرایط بهتر روحی و روانی با استفاده از محیط های طبیعی نشاط و آمادگی دانشجویان در فعالیتهای آموزشی و پژوهشی ، ایجاد بستر مناسب جهت گسترش فعالیتهای فرهنگی و هنری به منظور شکوفایی استعدادهای بالقوه دانشجویان ، برگزاری اردوهای فرهنگی زیارتی آموزشی-تفریحی تاریخی و ... .

از جمله فعالیتهای کانون : اردو به منطقه خرما حومه شهرستان لنگرود ، اردو به قلعه رودخان فومن ، معرفی استان گیلان و شهرستان لنگرود بروی تابلوی اعلانات کانون و ... .

دانشجویان علاقمند جهت فعالیت و کسب اطلاعات بیشتر به واحد فرهنگی دانشکده (طبقه اول) مراجعه نمایند .

تاریخ آخرین به روزرسانی : 1395/04/30
 
     
 
 
آمار مراجعات
آمار این صفحه  امروز:   2  دیروز:   0  کل مراجعات:   1222