تاریخ 1393/02/22     تعداد دفعات مشاهده 2442 بار     ساعت 17:18:32     گروه خبری اخبار روابط عمومی دانشگاه

به منظور ارزیابی روند اجرایی طرح تحول نظام سلامت ،صبح روز دوشنبه ،بیست و دوم اردیبهشت ماه جاری ،ریاست دانشگاه و هیئت همراه از مراکز آموزشی درمانی الزهرا (س) و هفده شهریور رشت بازدید به عمل آوردند.

 

 به گزارش وب دا:

به منظور ارزیابی  روند اجرایی طرح تحول نظام سلامت ،صبح روز دوشنبه ،بیست و دوم اردیبهشت ماه جاری ،ریاست دانشگاه و هیئت همراه از مراکز آموزشی درمانی الزهرا (س) و هفده شهریور رشت بازدید به عمل آوردند.

در ابتدای این بازدید دکتر برزیگر و هیئت همراه ضمن دیدار با مسوولین ،اعضای هیئت علمی و کارکنان بیمارستان ،با تعدادی از مراجعین و همراهان بیماران بستری در این بیمارستان نیز  دیدار و گفتگو  کردند واز نزدیک حسن اجرای بسته های خدماتی  طح تحول نظام سلامت را در این بیمارستان  مورد ارزیابی قرار دادند.

سپس از بخش های مختلف بیمارستان، از جمله؛اورژانس اطفال،جراحی اطفال و PICU  و بخش نوزادان نیز بازدید به عمل آمد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ،ضمن بازدید از درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی اطفال،به افزایش تعداد پزشکان حاضر در درمانگاه ،به علت کثرت بیماران که از سراسر استان همچنین استانهای همجوار به این مرکز آموزشی درمانی مراجعه می کنند ،تاکید کرد.

وی در ادامه اظهار کرد:در آینده نزدیک با افتتاح بیمارستان فوق تخصصی اطفال 17 شهریور رشت ،خدمات مطلوب تری به بیماران ارائه خواهد شد.

سپس ریاست دانشگاه و هیئت همراه  طی این بازدید ، داروخانه و انبار دارویی بیمارستان ، همچنین نحوه ارائه خدمات دارویی و تجهیزات  مورد نیاز بیماران بستری را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند .

در ادامه این بازدید دکتر برزیگر با اشاره به اینکه، اگر بیماری حین مراجع به بیمارستان فاقد هرگونه بیمه ای باشد، افزود: بیمار ،در بیمارستان تحت پوشش بیمه سلامت ایرانیان قرار خواهد گرفت و فقط ده درصد فرانشیز را می پردازد.

سپس  ضمن حضور در بخش زنان و زایمان مرکز آموزشی درمانی الزهراء(س)، از نحوه خدمات ارائه شده به مادران باردار نیز جویا شدند .

ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خاتمه ،یکی از دستاوردهای مهم  اجرای طرح تحول نظام سلامت را، کاهش سزارین درمیان مادران باردار و ترویج زایمان طبیعی ذکر کرد.

گفتنی است:

پس از بازدید ریاست دانشگاه و هیئت همراه از پاویون انترنها،دستورات لازم جهت اختصاص تسهیلات و امکانات رفاهی به آنها ،از سوی ریاست دانشگاه صادر شد.ص/

 

آمار مراجعات
آمار این صفحه  امروز:   0  دیروز:   0  کل مراجعات:   434