تاریخ 1397/05/04     تعداد دفعات مشاهده 1686 بار     ساعت 12:39:33     گروه خبري اخبار روابط عمومی دانشگاه

عملکرد دستیاران 7 گروه تخصصی و 2 گروه فوق تخصصی آموزش پزشکی، صبح امروز- پنج شنبه، با حضور هیات ارزشیابی وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ارزشیابی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ دکتر یوسف زاده چابک-رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست افتتاحیه برنامه ارزشیابی عملکرد دستیاران، با بیان این مطلب که دانشگاه علوم پزشکی گیلان از سال 95 با تدوین برنامه راهبردی مسیر تعالی را در واحدهای مختلف دانشگاه ترسیم کرده است، گفت: در حال حاضر، ایجاد شرایط یکسان و ارزش آفرینی برای همه، دانش محوری، خلاقیت، نوآوری و چابکی در ارایه خدمات از ارزش های نهادینه شده در دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ضمن تبیین اهداف استراتژیک دانشگاه، هدف نهایی همه برنامه ها را ارتقای سلامت جامعه عنوان کرد. وی با ترسیم برنامه های راهبردی حوزه آموزشی پزشکی، از مرجعیت علمی به عنوان یکی از برنامه های حایز اهمیت در حوزه آموزشی نام برد و خاطرنشان کرد: در گروه های آموزشی دانشگاه نیز جذب هر عضو هیات علمی بر اساس یک برنامه مدون مبنی بر آینده پژوهی ترسیم شده است.

وی ایجاد همکاری و همدلی در زیرمجموعه های دانشگاه علوم پزشکی گیلان را برای شکل گیری کارهای تیمی از دیگر برنامه های دانشگاه برشمرد و یادآور شد: برنامه توسعه فردی (PDP ) نیز در حوزه آموزش پرشکی از جمله برنامه های پیش رو دانشگاه است.

این مقام مسوول، با اشاره به این که در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی گیلان، برنامه های نوینی را برای بهبود عملکرد سلامت در استان در دست اقدام دارد، تصریح کرد: هدف نهایی همه فعالیت های دانشگاه، ارتقای سلامت جامعه و جلب رضایت مردم است.

دکتر همتی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با بیان تاریچه ای از فعالیت های دانشگاه، گفت: در حال حاضر، دانشگاه علوم پزشکی گیلان در 16 رشته تخصصی دستیار می پذیرد. وی خاطرنشان کرد: بی شک ارزیابی ها، باعث ارتقای فعالیت های دانشگاه در دو سطح بالین و پایه می شود.

 تیم ارزشیابی وزارت بهداشت نیز از  مدیریت نرم افزاری و وجود زیرساخت های مناسب در گیلان، به عنوان بستر مناسبی برای رشد و ارتقای رشته های مختلف آموزش پزشکی در استان یاد کرد.

در این برنامه، هیات ارزشیابی وزارت بهداشت در مراکز درمانی رشت حضور یافتند و با بازدید ادواری از گروه های آموزشی  رشته های؛ جراحی اعصاب، ارتوپدی، داخلی، ارولوژی، گوش، گلو، حلق و بینی و جراحی سر و گردن، روانپزشکی، پاتولوژی، غدد کودکان و سوختگی، وضعیت آموزش دستیاری در این رشته ها را مورد بررسی قرار دادند. در این راستا، دانشگاه علوم پزشکی گیلان از نظر پذیرش دستیار فوق تخصص در رشته غدد کودکان و فلوشیب در رشته جراحی سوختگی نیز، ارزیابی شد.

گفتنی است: در این بازدید، سید علی صفوی نایینی - معاون ارزشیابی و اعتبار بخشی دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت نیز حضور داشت./ن

نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :