پنجشنبه 4 بهمن 1397
EN
منو
 
 
 
جراحی
چاپ
New Page 2

  معرفی رشته تخصصی جراحی عمومی  

رشته جراحی عمومی، شاخه ای از علوم پزشکی است که به درمان بیماریهای قسمتهای مختلف بدن با روشهای درمانی جراحی می پردازد. تاکید این رشته، کار بر روی تروماها، بیماریهای دستگاه گوارش، شکم، گردن، غدد درون ریز، عروق محیطی،نسوج نرم و پستان می باشد.

 طول دوره جراحی عمومی، چهار سال است.

 

فلسفه (ارزشهاوباورها )

نگاه ما به انسان، به عنوان مخلوقی مورد احترام است که واجد ابعاد وجودی جسمی، روانی، معنوی و اجتماعی است. موجودی که اعضای بدنش، باورهایش، اختیارش، استقلالش در انتخاب  شیو ه های تشخیصی و درمانی برای خود و کرامت و منافعش، همه و همه مورد احترام است.

ما سلامت را محور توسعه فردی و اجتماعی می دانیم و اعتقاد داریم سلامت، حق همه انسانها اعم از زن یا مرد، پیر یا جوان، سیاه یا سفید، فقیر یا غنی، با هر مذهب و آئین است.

مادرتصمیم گیریهای خود برای نجات جان بیماران، بدون در نظر گرفتن بضاعت مالی آنان اقدام می نمائیم و سعی می کنیم تا در بازگرداندن سلامت به آنها کمترین ضرر را وارد آورد ه و بیشترین منفعت را برایشان به ارمغان .بیاوریم و متعهدیم تا ا کلیه ز سلامت اعضای بدن او دراعمال جراحی پاسداری کنیم.

ما اعتقاد داریم با مطالعه مادام العمر، نوآوری، کسب مستمر تجربیات، به کارگیری مناسب ترین شیوه ها و فن آوری، انجام پژوهشهای بالینی و اپیدمیولوژیک، و با درنظر گرفتن امکانات کشور و اولویتهای ملی  بهترین خدمت را به مددجویان خود ارائه دهیم و در عرضه این خدمات همواره نیاز هایجامعه را مد نظر داشته باشیم.

ما خود را از سایر علوم بی نیاز نمی دانیم و پیوسته سعی می کنیم در مسیر بهبود بخشی به کار خود، پیوسته از آنها بهره بگیریم.

"با چنین رویکردی، فراگیرندگان این رشته در طول دوره تخصصی خود به تدریج از لحاظ علمی - پژوهشی،  اخلاقی و عملی آماده ارائه خدمت به جامعه می شوند."

 

چشم انداز(دورنما)

ما در 10 سال آینده در حیطه آموزش، به استانداردهای جهانی دست خواهیم یافت .در حیطه پژوهش و تولید علم، برترین مقام منطقه خواهیم بود و در ارائه خدمات جراحی در راستای تامین حفظ و ارتقای سلامت جامعه ازبهترین کشورها در منطقه خواهیم بود.

 

رسالت (ماموریت)

رسالت این رشته تربیت نیروی انسانی متخصص در رشته جراحی عمومی مطابق با استانداردهای جهانی و متناسب با نیازمندیهای کشور است.

دانش آموختگان این رشته در ارائه بهترین و کیفی ترین خدمات به مردم نقش فعال خواهند داشت و در راستای گسترش پژوهش ها و مرزهای دانش در این رشته گام بردارند.

 

 

آمار دستیاران رشته جراحی عمومی   

4

 دستیاران سال اول  

8

 دستیاران سال دوم  

4

 دستیاران سال سوم  

6

 دستیاران سال چهارم  

 

محل تحصیل دستیاران رشته تخصصی جراحی عمومی

مرکز آموزشی درمانی رازی

آدرس: میدان انتظام(رازی)

تلفن: 01333530169

 

اسامی دستیاران رشته تخصصی جراحی عمومی

رحمت اله نوید طالمی یوشا پور احمدی
ندا کرکه آبادی محمد رمضانی
سید محمد عبداللهی حسینی آیدین زنج
سیدمصطفی ضیا ضیابری مجید علی گل پور
حسین ترابی سعید یوسفی
امید مصفایی راد علی علاسوند
مازیار معیری فر سیدکاظم حبیب زاده
صاحبه فرضعلی زاده سینا سلیمی نسب
طاهره ستارزاده مهدی پورصفر
وهاب رضایی نیما کیانمهر
لیلا پرمهر یابنده بابک کریمی بالا جورشری
  محمدرضا صفار

 

تاریخ آخرین به روزرسانی : 1396/10/10
 
     
 
 
آمار مراجعات
آمار این صفحه  امروز:   2  دیروز:   0  کل مراجعات:   2814