جمعه 4 مهر 1399
EN
منو
 
 
 
روانپزشکی
چاپ


 
 
 رشته تخصصی روانپزشکی
 
 

 

  معرفی رشته:

رشته روانپزشکی یک دوره بالینی است که دانش آموختگان آن در پیشگیری، تشخیص، درمان و مراقبت بیماران مبتلا به اختلالات روان پزشکی و مشکلات رفتاری فعالیت دارند و دانش و مهارتهای تخصصی خود را در زمینه های آموزشی، پژوهشی و خدمات سلامتی در اختیار جامعه قرار خواهند داد.

 

 

طول آموزش در این دوره 4سال است.

 
 .

                                                                 فلسفه ( ارزش ها و باورها )

 
 
 در تدوین برنامه، بر ارزش های زیر تاکید می شود:
 
 
  - ما بر این باوریم که سلامت روان چیزی فراتر از نبود اختلال روانی بلکه شامل احساس درونی خوب بودن، اطمینان از کارآمدی خود، خود استقلالی داشتن، ظرفیت رقابت و تعلق بین نسلی و توانایی های بالقوه فکری و هیجانی و غیره می باشد. 

- ما بر این باوریم که مقوله  ))روان و اختلالات روانی ((   که در حیطه رشته روانپزشکی است کاملاً متفاوت از مقوله روح است که این جزو مقوله  ))امر پروردگار (( میباشد   .

 
 
  - ما بر این باوریم که همه افراد از هر دو جنس و در تمامی مقاطع زندگی حتی در لحظه مرگ باید از امکان دسترسی به خدمات مشاوره ای، تشخیصی و درمانی در مراکز درمانی مشابه بیماران جسمی برخوردار گردند.
 
  - ما معتقدیم که در برخورد با بیماران روانی باید از کرامت و حقوق انسانی آنان پاسداری شود، از هر گونه انگ و برچسب احتمالی به آنان اجتناب شود، مبانی اخلاقی در مورد آنان رعایت شود و بر نفع رساندن و جلوگیری از وارد شدن زیان به بیماران تاکید گردد.


- توجه به اخلاق حرفه ای در کنار تفکر عملی خلاقیت و نوآوری، دانش افزایی مداوم، مسئولیت پذیری اجتماعی و اهمیت دادن به مبانی ارزش های دینی و فرهنگی بیمار و جامعه و نیز توجه خاص به پژوهش از موضوعاتی است که ما در این رشته بر آنها تاکید   می ورزیم.

                                                                          دورنما) چشم انداز(

 

در 10 سال آینده، این دوره در کشور، از لحاظ استانداردهای آموزشی، تولیدات پژوهشی و ارائه خدمات پزشکی به مردم، در منطقه در ردیف کشورهای برتر و مطرح خواهد بود.

 


 

                                                                            رسالت (ماموریت)

 
 
  رسالت این دوره، تربیت نیروهای متخصص آگاه به مسائل علمی روز، توانمند، مسئولیت پذیر و حساس به سلامت افراد و جامعه که تخصص خود را در حیطه تخصصی  روانپزشکی را در زمینه های پیشگیری، تشخیصی، ،درمانی، آموزش و پژوهشی در اختیار افراد و جامعه قرار دهند    
 


 
 
 
 

 
 
              

 
 
تاریخ آخرین به روزرسانی : 1395/04/29
 
     
 
 
آمار مراجعات
مهمان :  0
عضو :  0
کل مراجعات :  3712
امروز :  3
دیروز :  1