چهارشنبه 3 بهمن 1397
EN
منو
 
 
 
جراحی مغز و اعصاب
چاپ
New Page 1

  معرفی رشته تخصصی جراحی مغز و اعصاب  

رشته جراحی مغز و اعصاب، یک رشته تخصصی از علوم پزشکی است که فراگیرندگان آن در کلیه زمینه های مربوط به مشکلات سیستم عصبی مرکزی، محیطی، سیستم عصبی خودکار، جمجمه، ستون فقرات و سایر ساختارهای حمایت کننده و سیستم های آن به مطالعه می پردازد و در جهت تشخیص، درمان جراحی و غیرجراحی، مراقبت و بازتوانی انواع بیماریهای مربوط به آنها اقدام می کنند.

.طول آموزش در این دوره، 5 سال است

 

فلسفه (ارزشهاوباورها )

سیستم اعصاب مرکزی و محیطی از سیستمهای حیاتی و بسیار با اهمیت بدن است که آیینه شگرفی از خلقت بوده

سیستم اعصاب مرکزی ومحیطی از سیستم های حیاتی و بسیار با اهمیت بدن است که ایینه شگرفی از  خلقت بوده و اعمال فیزیولوژیک بسیاری از ارگان های دیگر، بستگی به عملکرد این سیستم دارد.

 با توجه به حساسیت فوق العاده این سیستم در برابر آسیب های محیطی، سموم و بیماریهای متابولیک، دانش آموختگان این رشته بایستی درهر شرایطی به ویژه در شرایط اورژانس، بدون توجه به سن، جنس، نژاد، مذهب، فقر و غنا، فرصت های طلایی برای نگهداری اعضای بدن بیماران را از دست ندهند.

 
  نظر به اینکه هر نقطه از مغز و سلسله اعصاب مرکزی هدایت یک عضو و یا رفتاری را در شخص به عهده دارد، ما بر این اعتقادیم که در اقدامات درمانی حیات بخش بر روی این ارگان ها بطوری عمل نماییم که به تک تک سلول های آن احترام گذارده، در نگهداری آن تا حد امکان تلاش نماییم.

 ما به همکاری موثر و تعاملبا سایر رشته ها به ویژه رشته های آناتومی، فیزیولوژی، نورو- آناتومی، نورولوژی، نورواتولوژی، نوروافتالمولوژی، الکتروفیزیولوژی بالینی، رادیولوژی، نورو- رادیولوژی، پزشکی هسته ای، نوروپاتولوژی، روانپزشکی، نوروسایکولوژی، داخلی، غدد و متابولیسم و ارتوپدی و سایر بخش های تحقیقاتی اعتقاد عمیق داریم 

- ما بر مفاهیمی نظیرعملکردحرفه ای (Professionalism)، یادگیری مادام العمر  Life long) learning) ،طب مبتنی بر شواهد(عدالت در سلامت تاکید داریم و (Evidence based medicine

- به اصول اخلاق اجتماعی، رفتار دلسوزانه و محترمانه با بیماران، همراهان آنان و همکاران، راستگویی و رعایت رازداری پایبندیم. ما در تیمهای پیوند همکاری فعال داریم و در کلیه امور حرفه ای، از جمله: اظهارنظر درباره مرگ مغزی و دستگاههای حمایت کننده حیات ، وجدان و شرع مقدس اسلام و سایرادیان الهی را درنظر می گیریم و در این مورد از تحمیل عقاید شخصی پرهیز کنیم.

- ما ضمن تاکید بر اهمیت بلامنازع فناوری در تشخیص و درمان بیماری ها، استقلال و اولویت های ملی را نیز درنظر می گیریم.

 

چشم انداز(دورنما)

ما در 10 سال آینده در حیطه آموزش، به استانداردهای جهانی دست خواهیم یافت .در حیطه پژوهش و تولید علم، برترین مقام منطقه خواهیم بود و در ارائه خدمات جراحی در راستای تامین حفظ و ارتقای سلامت جامعه ازبهترین کشورها در منطقه خواهیم بود.

 

رسالت (ماموریت)

رسالت این رشته تربیت نیروی انسانی متخصص در رشته جراحی عمومی مطابق با استانداردهای جهانی و متناسب با نیازمندیهای کشور است.

دانش آموختگان این رشته در ارائه بهترین و کیفی ترین خدمات به مردم نقش فعال خواهند داشت و در راستای گسترش پژوهش ها و مرزهای دانش در این رشته گام بردارند.

 

 

آمار دستیاران رشته جراحی مغز و اعصاب   

5

 دستیاران سال اول  

3

 دستیاران سال دوم  

3

 دستیاران سال سوم  

2

 دستیاران سال چهارم  

3

 دستیاران سال پنجم

 

محل تحصیل دستیاران رشته تخصصی جراحی مغز و اعصاب

مرکز آموزشی درمانی پورسینا

آدرس: رشت، میدان فرهنگ، خ.پرستار

تلفن: 01333368646

 

اسامی دستیاران رشته تخصصی جراحی مغز و اعصاب

زینب احتیاط کار
ریتا خیامی
پریا نصیری
کتایون اسماعیلی
حسن وحیدی
فاطمه ملاحسینی
سارا علی محمدی
سیده طیبه هاشمی
سعیده صالحی

 

 کوریکولوم آموزشی رشته جراحی مغز واعصاب
  اهداف
 ضوابط

 رشته جراحی مغز واعصاب Log book

  فرم ارزیابی صلاحیت بالینی دستیاران
تاریخ آخرین به روزرسانی : 1397/02/23
 
     
 
 
آمار مراجعات
آمار این صفحه  امروز:   3  دیروز:   7  کل مراجعات:   7282