سه شنبه 25 تیر 1398
EN
منو
 
 
 
کتابخانه دانشکده پزشکی
 
     
 
 
اخبار و تازه ها
Rss
11:13 1398/04/16
به گفته روابط‌ عمومی مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی: گزارش استنادی نشریات علمی- پژوهشی وزارت بهداشت در پایان هرسال بر اساس اطلاعات پایگاه مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی منتشر می‌شود، گزارش (SID-JCR)به ارزیابی تمامی نشریات مصوب وزارت بهداشت، که حداقل سابقه انتشار از 2 سال قبل را داشته باشند، می‌پردازد.
10:51 1398/04/16
موسسه ی (Clarivate Analytical ( ISI ضریب نفوذ یا ImpactFactor جدید مجلات 2018 را اعلام کرد.
13:27 1398/04/04
دسترسی به کتب الکترونیکی 2020 در سامانه منبع یاب برقرار شد. بنابراین گزارش 40 عنوان کتب الکترونیکی 2020 در سامانه منبع یاب در دسترس اساتید و دانشجویان قرار دارد.
براساس ویرایش جدید پایگاه گزارش استنادی نشریه‌ها؛
09:48 1398/04/03
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران: 36 نشریه ایرانی بر پایۀ ویرایش ۲۰۱۸ «جی. سی. آر.» (گزارش استنادی نشریه‌ها) که در ژوئن ۲۰۱۹ منتشر شده است «ضریب تأثیر» گرفته‌اند.
12:44 1398/03/26
به گزارش کتابخانه مرکزی و پایگاه عرضه اطلاعات پزشکی، شماره دهم خبرنامه علم سنجی دانشگاه در اردیبهشت ماه سال 98 منتشر شد.
 
     
 
 
درباره ما
 
     
 
 
ساعات کار و راههای دسترسی به کتابخانه
 
     
 
 
آیین نامه ها
 
     
 
 
خدمات کتابخانه

بخش های کتابخانه

بخش مرجع: 

کلیه ی کتابهای اطلس، دائره المعارف و مجموعه ای از راهنماها، کتابشناسی ها، سالنامه ها، فرهنگ ها، دستورنامه ها و درسنامه ها در این بخش قراردارند. مراجعان می توانند کتابهای مرجع مورد نیاز خود را در سالن های مطالعه استفاده نمایند. جهت استفاده از منابع این بخش بایستی با کتابدار مرجع هماهنگی لازم به عمل آید. کتابهای مرجع به هیچ وجه امانت داده نمی‌شوند.

بخش امانت:

تمام فعالیت‌های کتابخانه در جهت  ارائه ی خدمات به استفاده کنندگان کتابخانه است و بیشترین تبلور آن در بخش امانت می‌باشد. در کتابخانه ی دانشکده ی پزشکی، این بخش با استفاده از نرم افزار ثنا امکان استفاده از منابع موجود را برای مراجعه کنندگان فراهم می سازددر این بخش کار پذیرش عضو، خدمات مرجع، گردش کتاب و امانت آن انجام می شود.

 

بخش فهرست نویسی:

نظر به اهمیت فهرستنویسی و رده بندی در دستیابی آسان به منابع اطلاعاتی می توان بخش فهرستنویسی را مهم ترین بخش و در واقع قلب کتابخانه به حساب آورد . تدوین خط مشی و دستورالعمل های لازم برای فهرستنویسی ورده بندی ، آماده سازی کتاب ها، تنظیم برگه دان برای کتب موجود در کتابخانه، فهرستنویسی توصیفی و تحلیلی و بررسی، کنترل و سازماندهی امور مربوط به فهرستنویسی،  ازجمله وظایف این بخش می باشد.  

بخش خدمات فنی:

 در این بخش ابتدا کتاب ها  ثبت می شوند و سپس برای هر کدام  از آنها بارکد، شماره ی راهنما ، جیب و کارت شلف ایجاد می شود . کتاب ها بعد از چسباندن جیب، مهر زدن و چسباندن نشانه ی راهنما بر روی عطف آنها برای قرار گرفتن درچرخه ی امانت به قفسه های (مخزن) کتابخانه منتقل می شوند. سیستم کتابخانه به صورت نیمه باز است.  

بخش پایان نامه:

در این بخش پایان‌نامه های کلیه ی فارغ التحصیلان دانشکده ی پزشکی اعم از دوره دکترای حرفه ای، تخصصی و فوق تخصصی نگهداری می شود. پایان نامه ها به منظور رعایت حق تألیف به امانت داده نمی شود.

           

     فعالیت‌های دیگر این بخش عبارتند از:

  • ثبت و ورود اطلاعات پایان نامه به نرم افزار کتابخانه (ثنا)
  • راهنمایی و پاسخگویی به مراجعه کنندگان

بخش نشریات:

 در این بخش مجلات فارسی و لاتین قرار دارد که شامل 20 عنوان مجله ی فارسی و 10 عنوان مجله ی لاتین می باشد. این بخش وظیفه ی ثبت، سفارش و نگهداری مجلات فارسی و لاتین را برعهده دارد.

بخش سمعی و بصری:

 دانشجویان و اساتید محترم می توانند در واحد سمعی و بصری از مدارک موجود ( لوح فشرده، کتاب الکترونیکی، پوستر های آموزشی و ...) استفاده نمایند.

بخش اینترنت و اطلاع رسانی:

واحد اطلاع رسانی دانشکده ی  پزشکی در داخل فضای کتابخانه قرار داشته و مجهز به سیستم online  اتصال به اینترنت می باشد. این سیستم به صورت   wireless در اواخر بهار سال 1382 راه اندازی شد و در حال حاضر با 15 دستگاه کامپیوتر مشغول سرویس دهی به دانشجویان و اساتید می باشد. مراجعه کنندگان  می توانند با استفاده از گذرواژه هایی که دریافت می کنند به صورت رایگان از خدمات این بخش اسفاده کنند.

 
     
 
 
تازه های منابع
 
     
 
 
اطلاع رسانی و تبلیغات
 
     
 
 
گزارش عملکرد
 
     
 
 
منابع اطلاعاتی الکترونیکی
 
     
 
 
راهنما ها و بروشورهای آموزشی
 
     
 
 
آمار مراجعات
آمار این صفحه  امروز:   7  دیروز:   4  کل مراجعات:   1193