سایت اصلی دانشگاه |  سه شنبه 5 تیر 1397 English
جستجو:  
تاریخ 1396/05/30     تعداد دفعات مشاهده 418 بار     ساعت 09:01:45     گروه خبري اخبار شبکه بهداشت و درمان لاهیجان

واحد بهداشت خانواده مرکز بهداشت شهرستان لاهیجان در راستای طرح پژوهشی بررسی تحولات باروری که از تاریخ 21 مرداد ماه لغایت 29 شهریور ماه 96 در قالب تیم پرسشگری در روستاهای لاهیجان ( بوجایه ، بازکیاگوراب ، شیرجوپشت ، امامده ، ارباستان ) و 6 منطقه شهری نسبت به اجرا و تکمیل این پرسشنامه ها اقدام نمودند.

با توجه به اینکه سیاست های ارتقای نرخ باروری کلی و دستیابی به حد جایگزینی از پیچیدگی های فراوان برخوردارند؛ لذا نیاز به درک عمیق از رفتارها و نیات باروری در کشور احساس گردیده و ضرروی است که داده های جدیدتری در باره الگوها و تفاوت های باروری ، نیازهای برآورد نشده، زمانبندی موالید، نیات باروری و... به دست آید.

در این راستا موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور با همکاری دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت متبوع در نظر دارد با انجام پیمایش تحولات باروری همزمان در استان گیلان و دانشگاههای علوم پزشکی اذربایجان غربی ف ایرانشهر ، تهران ، زابل ، زاهدان و یزد امکان رصد تغییرات در سطوح و رفتارهای باروری را فراهم آورده تا برنامه ریزی مناسبی برای تحقق اهداف و ایده آل های مرتبط با باروری و ارتقای نرخ باروری کلی انجام گردد.

شایان ذکر است این پژوهش در استان گیلان در قالب 19 تیم پرسشگری دو نفره از کارشناسان آموزش دیده و منتخب سلامت خانواده به همراه ناظر شهرستانی ، جهت 150 خانوار شهری و روستایی از هفنه آخر مرداد لغایت پایان شهریور ماه سالجاری اجرا خواهد شد.

نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :