جمعه 28 دی 1397
EN
تاریخ 1397/07/17     تعداد دفعات مشاهده 39 بار     ساعت 11:58:37     گروه خبري بیمارستان امام خمینی صومعه سرا

🥚تخم مرغ یکی از کاملترین، ارزانترین و فراوان ترین منابع پروتئینی است که بعد از شیر جایگاه دوم را در تغذیه اقشار جامعه می تواند داشته باشد.
باور های غلط در مورد کلسترول تخم مرغ:

🥚تخم مرغ به دلیل دارا بودن ۲۱۰ میلی گرم کلسترول در دهه های گذشته جایگاه مناسبی در سبد غذایی مردم نداشته است چون تصور می شد که با خوردن آن کلسترول خون افزایش یافته و در نتیجه بیماری های قلبی و خطر حمله قلبی افزایش می یابد.
📃مطالعات متعددی توسط محققین در مراکز معتبر و در طول سال متمادی بر روی افراد بسیار زیادی در کشورهای مختلف صورت گرفته که ثابت کرده است:
🔵خوردن تخم مرغ حتی بیش از یک عدد در روز در بسیاری از مردم بدون ارتباط به جنس، سن و نژاد آنها باعث افزایش کلسترول خون نشده و حتی برای قلب می تواند مفید باشد.
🔵 خوردن تخم مرغ با کلسترول خون ارتباط خاصی ندارد.
🔵حتی در بروز بیماری های قلبی عروقی در افرادی که یک تخم مرغ در هفته و کسانی که یک تخم مرغ در روز می خورند ارتباطی مشاهده نشده.
🔵آنچه که در تولید کلسترول خون در بدن نقش دارد اسید چرب اشباع بویژه نوع تراتس است و نه کلسترول های غذایی و در تخم مرغ تنها یک سوم اسید های چرب آن از نوع اشباع بوده و کلسترولی هم که در اثر خوردن تخم مرغ در بدن تولید می شود از نوع HDL(کلسترول خوب) و LDL کم آتروژنیک است.

⭕️هر انسان سالم ، یک تخم مرغ در روز ⭕️
نظرات کاربران
نظرشما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :