سه شنبه 25 تیر 1398
EN
منو
 
 
 
تعریف اعتبار بخشي

تعریف اعتبار بخشی 

بیمارستانها با ارزشترین سرمایه های انسانی حوزه سلامت را همراه با تجهیزات و فناوری های مدرن و گرانقیمت، بکار میگیرند تا با رعایت اصول حرفهای واخلاقی و عدالت، بخصوص در زمانی که جسم و جان با ارزش انسانی در معرض آسیب و هلاکت است بتوانند بیماران را درمان نموده و آسیبها و دردها را از آنها دور نمایند. اعتباربخشی ابزاری معتبر و جامع و سیستماتیک برای دستیابی به این منظور است. از سوی دیگر اعتباربخشی می تواند به عنوان نقشه راهنمایی برای مدیران و مجریان به منظور دستیابی به سازمانی با نتایج متوازن، ایمن و با کیفیت مورد استفاده قرار گیرد. استانداردهای ملی اعتباربخشی ابزاری قدرتمند برای هدایت بیمارستان ها به سمت تحقق ایمنی و کیفیت در ارائه خدمات تشخیصی و درمانی و اطمینان از حصول آن ها بشمار می آیداعتباربخشی عملکرد سازمان را بصورت همه جانبه تحلیل و بازخورد می دهد

بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان صومعه سرا نیز مانند سایر مراکز درمانی از ابتدای ابلاغ استانداردهای اعتباربخشی با تمام قوا در راستای استقرار استانداردها در این مرکز تلاش نموده و در طی سالیان گذشته موفق به کسب درجه 1 و حفظ آن تا کنون شده است.

نسل سوم اعتباربخشی ملی بیمارستان های ایران ضمن تربیت ارزیابان حرفه ای براساس مدل شایستگی اختصاصی ، برشناسایی فرصت های بهبود با مشارکت مدیران ،مجریان بیمارستان و ارزیابان تاکید ویژه دارد.

در استاندارد های اعتباربخشی نسل سوم که توجه ویژه به بهبود کیفیت و ایمنی بیمار شده است ،این بیمارستان در راستای سیاست های اصلی وزارت بهداشت و دستیابی به اهداف استراتژیک خود که مهمترین آن بهبود کیفیت و ارتقاء ایمنی بیمارمی باشد گام های مهمی برداشته است.

 
تاریخ آخرین به روزرسانی : 1396/02/20
 
     
 
 
آمار مراجعات
آمار این صفحه  امروز:   1  دیروز:   2  کل مراجعات:   1466