شنبه 2 تیر 1397
EN
منو
 
 
 
معرفی کتابخانه
چاپ

 
معرفی کتابخانه

کتابخانه واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان با فضایی بزرگتر و امکاناتی جدید، در دهه مبارک فجر 1391، توسط استاندار محترم گیلان و معاونت محترم پژوهشی دانشگاه و سایر مسئولین محترم دانشگاه علوم پزشکی گیلان و واحد بین الملل شهرستان بندرانزلی افتتاح گردید که در ابتدا ریاست محترم واحد بین الملل جناب آقای دکتر همتی توضیحات مبسوطی در خصوص فضای فیزیکی و امکانات سخت افزاری و نرم افزارهای این مرکز ارائه نمودند. کتابخانه جدید این واحد در طبقه اول و در مجاورت دانشکده دندانپزشکی واقع شده است. در حال حاضر این کتابخانه با مجموعه‌ای غنی از کتب چاپی و غیر چاپی با موضوعات گوناگون پزشکی و دندانپزشکی با بخش هایی چون امانت، سالن های مجزا جهت مطالعه اساتید محترم، دانشجویان پسر و دانشجویان دختر، نشریات، مرجع، اینترنت و دو مخزن مجزای پزشکی و دندانپزشکی فعالیت خود را در چارچوب اهداف و رسالت های کتابخانه های دانشگاهی دنبال می کند. این کتابخانه به عنوان یکی از کتابخانه های تابعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حوزه پزشکی و دندانپزشکی دارای بیش از 3500 کتاب به زبانهای انگلیسی و فارسی، نشریات علمی و پژوهشی، انواع لوح های فشرده آموزشی و کتابخانه های دیجیتالی چون RDML & Dentistry library می باشد. ضمن اینکه کتابخانه از نرم افزار کتابخانه ای ثنا استفاده نموده و فعالیت های سفارش، فهرست نویسی، سازماندهی، بازیابی اطلاعات (جستجو، امانت، تمدید، رزرو) را به صورت الکترونیکی ارائه می دهد. از آنجائی که این نرم افزار تحت وب بوده اعضا محترم کتابخانه می توانند ضمن جستجو و رزرو مدرک مورد نیاز با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور که در زمان عضویت در کتابخانه دریافت کرده اند از وضعیت مدارک امانتی خود آگاه شوند.

 کتابخانه واحد بین الملل نیز با تحت پوشش قرار دادن کتابخانه بیمارستان شهید بهشتی انزلی دربخش هایی چون سفارشات و خرید، فهرست نویسی و آماده سازی منابع توانسته گام مهمی را در خدمت رسانی به دانشجویان دوره اینترنی و گروه های آموزشی بیمارستان بردارد.

در سازماندهی منابع کتابخانه ازابزارهای استاندارد جهانی در حوزه علوم پزشکی شامل سرعنوان های موضوعی پزشکیMESH  و رده بندی  NLMاستفاده شده است که امکان بازیابی و دسترسی سریع و آسان به مدارک مورد نیاز را برای اعضا فراهم  می سازد.

 

تاریخ آخرین به روزرسانی : 1395/11/06
 

اهداف و شرح وظایف

 اساسا هدف ازتاسیس کتابخانه های دانشگاهی نیل به هدف های دانشگاه و حمایت از برنامه های آموزشی و پژوهشی آن می باشد از این رو اهداف و وظایف کتابخانه واحد بین الملل را در ذیل  به طور اجمالی برمی شماریم.

  •  شناسایی نیازهای اطلاعاتی با توجه به برنامه ها و رشته های آموزشی دانشکده  پزشکی و دندانپزشکی
  • گزینش و تهیه منابع مورد نیاز و به روز علم پزشکی توسط گروه های تخصصی (اساتید و اعضائ هیات علمی) و مسئول کتابخانه از میان منابع منتشره
  • سازماندهی منابع کتابخانه شامل فهرست نویسی و رده بندی به منظور دسترسی مداوم به منابع کتابخانه براساس طرحی معین و روشی علمی  تحت نرم افزار جامع کتابخانه
  • آموزش مراجعان و ارائه راهنمایی های لازم جهت جستجوی اطلاعات و بهره گیری هرچه بهتراز منابع به منظور پیشبرد اهداف آموزشی و پژوهشی در سطوح عالی و تخصصی
  • ارائه خدمات اطلاع رسانی و مرجع رایانه ای
  •  ارائه خدمات الکترونیکی امانت به منظور تسهیل در امر دستیابی به منابع کتابخانه واعمال سیاستی صحیح در توزیع آن
  • جستجو از پایگاههای اطلاعاتی و کتابخانه های الکترونیکی جهت کمک به دانشجویان و پژوهشگران
  • ارائه گزارشات و آمار از خدمات الکترونیکی کتابخانه
  • ایجاد فضایی آرام و دلپذیر به عنوان یکی ازاساسی ترین عناصر کتابخانه های دانشگاهی که می تواند نقش تعیین کننده ای درموقعیت و شکست برنامه های آن داشته باشد.
  • تهیه محتوا و روزآمدسازی وب سایت کتابخانه
تاریخ آخرین به روزرسانی : 1395/11/06
 

آمار منابع کتابخانه پردیس بین الملل و بیمارستان شهیدبهشتی بندرانزلی

کتابخانه پردیس بین الملل

کتاب های فارسی

3565

کتاب های لاتین

732

پایان نامه

74

لوح های فشرده آموزشی

550 حلقه

کتابخانه بیمارستان شهیدبهشتی

کتاب های فارسی

591

کتاب های لاتین

522


تاریخ آخرین به روزرسانی : 1396/07/27
 
     
 
 
آمار مراجعات
آمار این صفحه  امروز:   1  دیروز:   2  کل مراجعات:   7597