چهارشنبه 7 خرداد 1399
EN
لینک های مفید
 
 
     
تازه های کتاب
 
1 / 3
2 / 3
3 / 3

22:51 1399/01/19
بانک اطلاعاتی تحقیقات کروناویروس ProQuest، مجموعه ای از مقالات ژورنال ها، Preprints، Conference proceedings، پایان نامه ها و موارد دیگر مربوط به COVID-19 و ... منظور کمک به محققین برای درک بهتر و دسترسی به جدیدترین اخبار COVID-19، راه اندازی شده است.
22:39 1399/01/19
راهنمای آموزشی مربوط به ویروس کرونا از طریق پایگاه Clinikal Key و UpToDate منتشر شد.
22:28 1399/01/19
جهت کسب اطلاعات و دریافت راهنماهای پیشگیری از آنفلوآنزای با منشاء ویروس کرونا به سایت بازتاب دانشگاه علوم پزشکی گیلان مراجعه فرمایید.
22:06 1399/01/13
به اطلاع دانشجویان و محققان محترم می رساند، دسترسی سریع و آسان به آخرین اطلاعات در زمینه Coronavirous COVID 19 امکانپذیر شد.
16:33 1399/01/07
به گزارش کتابخانه مرکزی و پایگاه عرضه اطلاعات پزشکی، پژوهشگران محترم می توانند به مجموعه منابع اطلاعاتی با موضوع (Coronavirus COVID-19) دسترسی آزاد داشته باشند..
14:40 1399/01/07
تا اطلاع ثانوی ، زمان برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به بعد از ماه مبارک رمضان موکول شد.
12:43 1398/08/04
به اطلاع کلیه اعضای کتابخانه می رساند فهرست پایان نامه های دفاع شده پردیس در صفحه وب کتابخانه جهت اطلاع و دانلود محققان بارگذاری شده است.
16:56 1398/06/11
دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی پردیس می توانند منابع آزمون علوم پایه و پیش کارورزی را از لینک ذیل دانلود نمایید.
چاپ
 
 
 

 

 

کتابخانه پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان
 گالری تصاویر
شناسگر استاندارد بین المللی کتابخانه (شابکا) پردیس بین الملل-بندرانزلی

  International Standard Identifier for International Campus Library

       IR-20265000

درباره ما

 

تاریخچه

کتابخانه پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاسیس این واحد در سال 1387 شروع به کار نمود و در سال 1391 همزمان با آغاز دهه فجر با فضایی بزرگتر و امکاناتی جدید توسط مسئولین محترم دانشگاه علوم پزشکی گیلان و شهرستان بندرانزلی افتتاح گردید. در حال حاضر کتابخانه در طبقه اول و در مجاورت دانشکده دندانپزشکی واقع شده است.کتابخانه پردیس با مجموعه‌ای از کتب چاپی و الکترونیک، پایان نامه ها و پایگاههای اطلاعاتی با موضوعات پزشکی و دندانپزشکی با بخش هایی چون امانت، فهرست نویسی، نشریات، مرجع، اینترنت، سالن های مطالعه و دو مخزن مجزای پزشکی و دندانپزشکی فعالیت خود را در چارچوب اهداف و رسالت های کتابخانه های دانشگاهی دنبال می کند. این کتابخانه به عنوان یکی از کتابخانه های تابعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان با 470 نفر عضو  دارای بیش از 4661 نسخه کتابهای فارسی و 1329 نسخه کتابهای انگلیسی ،134 نسخه پایان نامه، نشریات علمی و پژوهشی فارسی و لاتین ، انواع لوح های فشرده آموزشی و کتابخانه های دیجیتالی چون RDML & Dentistry library می باشد. کلیه خدمات کتابخانه از قبیل امانت(تمدید، رزرو)، سفارشات، فهرست نویسی، نمایه سازی، سازماندهی و آماده سازی، جستجو و بازیابی اطلاعات به صورت الکترونیکی و با نرم افزار جامع تحت وب کتابخانه مرکزی ارائه می شود. در سازماندهی منابع کتابخانه ازابزارهای استاندارد جهانی در حوزه علوم پزشکی شامل سرعنوان های موضوعی پزشکی MESH و رده بندی NLM استفاده شده است که امکان بازیابی و دسترسی سریع و آسان به مدارک مورد نیاز را برای اعضا فراهم می سازد.

بروشور معرفی کتابخانه پردیس بین الملل 

اعضای محترم کتابخانه می توانند ضمن جستجو و رزرو مدرک مورد نیاز با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور که در زمان عضویت در کتابخانه دریافت نموده اند ضمن اطلاع از وضعیت مدارک امانتی خود به متن پایان نامه ها از طریق نرم افزار کتابخانه دسترسی یابند.

قابل ذکر است کتابخانه پردیس بین الملل نیز با تحت پوشش قرار دادن کتابخانه بیمارستان شهید بهشتی انزلی دربخش هایی چون سفارشات و خرید منابع اطلاعاتی، فهرست نویسی و آماده سازی منابع توانسته گام مهمی را در خدمت رسانی به دانشجویان دوره اینترنی و گروه های آموزشی بیمارستان بردارد.

 

 اهداف

 اساسا هدف ازتاسیس کتابخانه های دانشگاهی نیل به هدف های دانشگاه و حمایت از برنامه های آموزشی و پژوهشی آن می باشد از این رو اهداف و وظایف کتابخانه پردیس بین الملل را در ذیل به طور اجمالی برمی شماریم.

 •        شناسایی نیازهای اطلاعاتی با توجه به برنامه ها و رشته های آموزشی دانشکده پزشکی و دندانپزشکی 
 •           گزینش و تهیه منابع مورد نیاز و به روز رشته پزشکی و دندانپزشکی توسط گروه های تخصصی (اساتید و اعضائ هیات علمی) و مسئول کتابخانه از میان منابع منتشره
 •           انجام خدمات فنی شامل( فهرست نویسی، سازماندهی، آماده سازی و نمایه سازی) کلیه منابع به منظور دسترسی مداوم به آنها براساس طرحی معین و روشی علمی 
 •          برگزاری کلاسها و کارگاههای آموزشی سواد اطلاعاتی به منظور بهره گیری هرچه بهتراز منابع و پایگاههای اطلاعاتی به منظور پیشبرد اهداف آموزشی و پژوهشی در سطوح عالی و تخصصی

 •            تهیه راهنما و بروشورهای آموزشی جهت آگاهی و استفاده آسان اساتید و دانشجویان

 •            ارائه خدمات اطلاع رسانی و مرجع رایانه ای
 •            ارائه خدمات الکترونیکی امانت به منظور تسهیل در امر دستیابی به منابع کتابخانه واعمال سیاستی صحیح در توزیع آن
 •            ارائه گزارشات و آمار از خدمات الکترونیکی کتابخانه
 •            ایجاد فضایی آرام و دلپذیر به عنوان یکی ازاساسی ترین عناصر کتابخانه های دانشگاهی که می تواند نقش تعیین کننده ای درموقعیت و شکست برنامه های آن داشته باشد.

 •           تهیه محتوا و روزآمدسازی وب سایت کتابخانه

جامعه استفاده کننده از کتابخانه

 • اعضای هیات علمی پردیس و دانشگاه علوم پزشکی گیلان
 • دانشجویان پردیس و دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تمامی مقاطع تحصیلی
 • کارکنان پردیس و دانشگاه علوم پزشکی گیلان

چشم انداز

کتابخانه پردیس بین الملل تلاش می کند تا در راستای چشم انداز این واحد برترین کتابخانه دانشگاهی در منطقه دریای کاسپین باشد. 

 

ساعات کار کتابخانه

در حال حاضر، ساعت کار کتابخانه، مخزن و بخش امانت در روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت  7:30 صبح لغایت 15:15 بعد ازظهر می باشد.

 راهنمای استفاده از خدمات کتابخانه  HTML  PDF  

خدمات مجازی 

کاربران کتابخانه پردیس در صورت نیاز به مقالات علمی یا کتب الکترونیکی (فارسی یا انگلیسی) می توانند از طریق "پرسش از کتابدارمشخصات کتابشناختی منابع اطلاعاتی مورد نیاز خود را ارسال نمایند. در صورت امکان منبع الکترونیک ظرف مدت 48 ساعت به پست الکترونیک شما ارسال خواهد شد.

  کارکنان

 

  نام و نام خانوادگی

  رشته تحصیلی

  مقطع تحصیلی

  سمت شغلی 

  ایمیل    

 شماره تماس داخلی

مریم شبانکاره مقدم

کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی

کارشناسی ارشد

مسئول کتابخانه

shabankareh@gums.ac.ir

    263

مژده پوربهلول

مامایی

کارشناسی

مسئول میز امانت

 

Mojdepourbohlool@gmail.com

    263

 

  تماس با ما 

 

013- پیش شماره

44553182-83 44553185 

44553184

37758-43146

Ic.lib@gums

بندرانزلی- بلوار سی متری- پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان

آیین نامه

 

"آئیــن‌نامــه استفـاده از کتابخـانه پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان"

آئین‌نامه کتابخانه، مجموعه‌ای از ضوابط و دستورالعمل‌ها درخصوص امانت کتاب و ارائه سایر خدمات اطلاع‌رسانی به مراجعه‌کنندگان است. هدف از تدوین آن حفظ حقوق و اجرای مقررات کتابخانه برای همه اعضای (هیأت علمی، دانشجویان و کارکنان( می‌باشد. آئین‌نامه حاضر نحوه و شرایط ارائه خدمات کتابخانه به همه اعضاء و مراجعین دانشگاه را در برمی‌گیرد، تا حتی‌المقدور امکان بهره‌برداری از امکانات و منابع اطلاعاتی کتابخانه برای کلیه اعضاء فراهم آید.

 ماده 1: افراد مجاز به استفاده از کتابخانه و شرایط عضویت

             1-1 دانشجویان پردیس بین الملل

             2-1 دانشجویان مهمان 

             3-1 اعضای هیأت علمی (رسمی، پیمانی و حق التدریس) دانشگاه علوم پزشکی گیلان

             4-1 کارمندان (رسمی، پیمانی، قراردادی و طرحی) پردیس بین الملل 

مدارک عضویت

  گروه اول: دانشجویان پردیس بین الملل

حضور در کتابخانه به همراه کارت دانشجویی و عکس اسکن شده و تکمیل فرم عضویت

  گروه دوم: دانشجویان مهمان

حضور در کتابخانه به همراه عکس اسکن شده ارائه گواهی ثبت‌نام از آموزش مبنی بر اشتغال به تحصیل در پردیس بین الملل برای مدتی معین (حداقل یک ترم و12 واحد) و تکمیل  فرم عضویت

  گروه سوم: اعضای هیأت علمی(رسمی، پیمانی و قراردادی حق التدریس) دانشگاه

حضور در کتابخانه به همراه عکس اسکن شده، ارائه کارت شناسایی هیأت علمی از دانشگاه و تکمیل فرم عضویت (اعضای هیات علمی قراردادی-حق التدریس جهت عضویت می بایست از محل فعالیت خود نامه ای مبنی بر قرارداد تدریس به مدت معین ارائه نمایند)

  گروه چهارم: کارکنان (رسمی، پیمانی، قراردادی و طرحی) پردیس بین الملل 

       · حضور در کتابخانه به همراه عکس اسکن شده، حکم کارگزینی و تکمیل فرم عضویت

تبصره 1: مدت زمان اعتبار عضویت تا پایان اشتغال به تحصیل یا خدمت در پردیس بین الملل می باشد.

ماده 2: مقررات امانت، تمدید، رزرو و استرداد کتاب

اعضای کتابخانه برابر با مقررات مندرج در جدول ذیل می‌توانند از کتابخانه کتاب امانت بگیرند:

مدت امانت (به روز)

تعداد کتاب

اعضای کتابخانه

20

7

اعضای هیات علمی

10

3

دانشجویان ( دکترای  عمومی پزشکی و دندانپزشکی)

10

2

کارمندان دانشگاه

 

ماده 4: جریمه دیرکـرد

در صورتی که امانت‌گیرنده در زمان تعیین‌شده از سوی کتابخانه، کتاب یا کتابهایی را که امانت گرفته مسترد ننماید، مشمول جریمه دیرکرد خواهد شد.

1-4. جریمه دیرکرد کتب عادی در مرحله نخست به شرح زیر می باشد:

- درصورتیکه مجموع تاخیرات پرداخت نشده به 50 روز برسد و یا مجموع بدهی های پرداخت نشده به 50000ریال برسد از تمدید و امانت کتاب برای عضو بصورت خودکار طرف نرم افزار جلوگیری خواهد شد.

- در صورتیکه مجموع تاخیرات پرداخت نشده تحویل موقت به 720 ساعت برسد از امانت به عضو بصورت خودکار از طرف نرم افزار جلوگیری خواهد شد.

  - جهت تسویه تاخیرات به کتابخانه مراجعه شود.

-کتابخانه از تسویه‌حساب با اعضایی که هرگونه بدهی به کتابخانه دارند، خودداری خواهد نمود.

 

مقدمه:

ارزیابی و بررسی وضعیت منابع موجود، و به تبع آن حذف منابعی که باید از مجموعه کتابخانه خارج شوند یکی از وجوه اساسی مدیریت مجموعه است. کتابخانه برای حفظ پویایی مجموعه خود از یک سو نیازمند افزودن منابع روزآمد و مورد نیاز بوده، و از سوی دیگر باید منابعی که در روند پرشتاب تولید علم به هر دلیلی جایگاه خود را در تامین نیاز اطلاعاتی استفاده کنندگان از دست داده اند را از مجموعه خارج نماید. افزودن منابع بدون پیرایش مجموعه موجود حتی در صورت وجود فضای کافی، در دراز مدت از کارایی مجموعه می کاهد. با توجه به اهمیت یکدستی اجرای روند وجین، این آیین نامه توسط کتابخانه مرکزی برای تمامی کتابخانه های تابعه ارائه می گردد.

تعریف وجین : وجین فرایندی است که از طریق آن منابع مازاد، فرسوده و یا بی استفاده از مجموعه خارج می گردد.

اعضاء کمیته وجین منابع در کتابخانه پردیس

1-مسئول کتابخانه
3- پیشنهاد متخصص موضوعی از اعضاء کتابخانه (ترجیحا از اعضای محترم هیئت علمی انتخاب شوند)

ماده 1: معیارها و ضوابط وجین

1-منابع فرسوده، مستعمل که ارزش علمی و یا تاریخی ندارند و نگهداری آنها موجب اشغال فضا، صرف هزینه نگهداری و آلودگی سایر منابع خواهد بود.
2- منابع درسی که اعتبار و ارزش علمی خود را از دست داده اند.
3- نسخه های تکراری و مازاد بر نیاز و ویرایش های قدیمی کتب حوزه علوم پایه و بالینی که به طور منظم ویرایش های جدید آنها منتشر می گردد و در کتابخانه موجود است.

 تبصره:

1- منابع نفیس، تاریخی و هنری در حیطه علوم پزشکی وجین نمی شود. 

  ماده 2: مراحل انجام وجین

1- کتابخانه موظف است براساس معیارهای ذکر شده ، به شناسایی و انتخاب و جمع آوری منابعی که باید وجین شوند بپردازد.

2- مسئول کتابخانه لازم است پس از شناسایی منابع وجینی، اعضای کمیته وجین را جهت بررسی و تصمیم گیری نهایی در جریان قرار دهد.

3- منابع وجین شده در برنامه اکسل (شامل: عنوان، مولف، سال نشر، شماره ثبت و شماره راهنما) به همراه صورتجلسه کمیته وجین، به کتابخانه مرکزی ارسال گردد.


4- تصمیم گیری نهایی در رابطه با نحوه توزیع یا جایگزینی کتابهای وجین شده مراکز بر عهده کتابخانه مرکزی است تا مراتب را به واحد مربوطه اعلام نماید.

ماده 3: دوره وجین

وجین منابع از مجموعه کتابخانه به صورت مستمر و تابستان هر سال(در زمان تعطیل شدن مراکز آموزشی و عدم مراجعه دانشجویان و سایر مراجعه کنندگانه) انجام خواهد پذیرفت.

 

آمارمنابع و کاربران کتابخانه

 

مجموعه کتابخانه پردیس

4192

تعداد نسخه

تعداد کل کتاب­های فارسی

1278

تعداد عنوان

784

تعداد نسخه

تعدادکل کتاب­های انگلیسی

529

تعداد عنوان

157

تعداد نسخه

تعداد کل پایان نامه

157

تعداد عنوان

66

تعداد نسخه

تعداد کل کتب الکترونیک فارسی

29

تعداد عنوان

467

تعداد نسخه

تعداد کل کتب الکترونیک لاتین

261

تعداد عنوان

293

تعداد نسخه

تعداد کل نشریات فارسی

26

تعداد عنوان

93

تعداد نسخه

تعداد کل نشریات لاتین

     11      

تعداد عنوان

 

 

کاربران کتابخانه

 کل اعضاء

589نفر

اعضای فعال

375 نفر

تسویه نهایی

  123نفر

 

                                                               

  راهنمای استفاده از نرم افزار 

                                                               

 
                                                                                                                            
 

کارگاههای آموزشی

 

 

عنوان کارگاه مدرس کارگاه 

  گروه هدف

مکان برگزاری

زمان برگزاری  فرم شرکت کنندگان فایلهای اموزشی
جستجوی علمی در منابع الکترونیک و نرم افزار کتابخانه مریم شبانکاره مقدم دانشجویان پردیس بین الملل مرکز اینترنت پردیس 1394/10/06

 

 فرم

 

جستجوی علمی در منابع الکترونیک و نرم افزار کتابخانه

مریم شبانکاره مقدم 

دانشجویان انجمن علمی  نبض حیات مرکز اینترنت پردیس

1395/8/26

1395/8/27

فرم 

فرم 

نرم افزار مدیریت منابع

(Endnote)

مریم شبانکاره مقدم  دانشجویان انجمن علمی  نبض حیات مرکز اینترنت پردیس 1395/9/16

 

فرم

آشنایی با نرم افزار کتابخانه و بازیابی منابع اطلاعاتی مریم شبانکاره مقدم دانشجویان جدیدالورود(رشته دندانپزشکی) مرکز اینترنت پردیس 97/12/18

 

فرم

آشنایی با نرم افزار کتابخانه و بازیابی منابع اطلاعاتی مریم شبانکاره مقدم دانشجویان جدیدالورود(رشته پزشکی) مرکز اینترنت پردیس 97/12/19

 

فرم 

نرم افزار مدیریت منابع

(Endnote) 

 

 مریم شبانکاره مقدم دانشجویان دندانپزشکی(ورودی سال 92)  مرکز اینترنت پردیس 98/4/9 

 

فرم 

 

 جستجوی علمی در منابع الکترونیک

 

دکتر رسول تبری  دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی  مرکز اینترنت پردیس  98/6/31  فرم   

 

گزارش عملکرد سالیانه کتابخانه

 

گزارش عملکرد سال 97

 

تازه های منابع

           فهرست کتب الکترونیک خریداری شده از چهاردهمین نمایشگاه کتب الکترونیک تهران در سال98 

 

ابزارهای اطلاع رسانی و تبلیغاتی کتابخانه

 بروشور و راهنماهای آموزشی و اطلاع رسانی

آرشیو خبرنامه

 شماره1، سال97

  شماره 1، سال 98

 

 پایگاه های اطلاعاتی (Databases)

 http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/web%20of%20science.JPG

 


 

  http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/JCR.JPG

 


 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/essential.JPG

 


 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/clinical%20key.JPG

 


http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/scopus.JPG

 


 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/cochrane.JPG

 


 

 


 

 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/Endnote.JPG

 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/ProQuest.JPG

 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/Ovid.JPG

 

نشریات الکترونیک (E-journals) 

 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/JCR.JPG

 


 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/essential.JPG

 


 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/clinical%20key.JPG

 


 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/scopus.JPG

 


 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/cochrane.JPG


 

 


 

 


 

 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/ProQuest.JPG

 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/Ovid.JPG

       
           

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/web%20of%20science.JPG

   

 

کتب الکترونیک (E-books)


 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/JCR.JPG

 


 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/essential.JPG

 


 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/clinical%20key.JPG

 


 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/scopus.JPG

 

منابع اطلاعاتی دارویی (Drugs) و شیمیایی

 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/MedinePlus.JPG

 


 

 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/Endnote.JPG

 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/ProQuest.JPG

 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/Ovid.JPG

 

پزشکی مبتنی بر شواهد (Evidence Base Medicine) 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/Google.JPG

   

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/Pubmed.JPG

 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/Endnote.JPG

 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/ProQuest.JPG

 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/Ovid.JPG

 

مالتی مدیا  (Multimedia)

 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/MedinePlus.JPG

 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/Pubmed.JPG

 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/Endnote.JPG

 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/ProQuest.JPG

 

http://www.gums.ac.ir/Upload/Modules/Contents/asset38/IB-Lib/logo-paygahha/Ovid.JPG

 

 
تاریخ آخرین به روزرسانی : 1399/01/16
 
 
آمار مراجعات
آمار این صفحه  امروز:   1  دیروز:   7  کل مراجعات:   4197