چهارشنبه 13 فروردین 1399
EN
منو
 
 
 
معرفی
چاپ

آشنایی با واحد بین الملل

تاریخچه
 
 

 

بعد از تلاش های مجدانه و برنامه ریزی های مدون و مدبرانه مسئولین ارشد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مسئولین وقت دانشگاه علوم پزشکی گیلان، سرانجام با رای صادره در یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی مورخ 7 اردیبهشت ماه 86 ، واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بازسازی ساختمان سابق بیمارستان شهید دکتر بهشتی بندرانزلی راه اندازی گردید. دربهمن ماه1387 با پذیرش 23 نفر دانشجوی پزشکی و 20 نفر دانشجوی دندانپزشکی فعالیت این واحد آغاز و در تاریخ 12 اردیبهشت ماه 88 با حضور مسئولین محترم کشوری و استانی رسماً افتتاح گردید. در اسفند ماه 1389 وشهریور 1390 اولین ورودی های این مرکز توانستند با قبولی چشم گیر در آزمون جامع علوم پایه دندانپزشکی و پزشکی وارد مرحله بالین شوند. در حال حاضر این واحد زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی گیلان به عنوان دانشگاه مادر به فعالیت خود ادامه می دهد و توانسته است در مدت زمان اندک فعالیت خود، در ردیف برترین واحد های بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرارگیرد.
 

 
امکانات واحد بین الملل
 

واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان از دو دانشکده مجزای پزشکی و دندانپزشکی تشکیل یافته است. دانشکده پزشکی دارای دو طبقه بوده که در طبقه همکف آزمایشگاه های  پاتولوژی، سالن تشریح، جنین شناسی، هیستوتکنیک، اتاق مولاژ و اتاق جراحی حیوانات قرار گرفته است .

طبقه اول شامل فضاهای اداری، آزمایشگاه بیوشیمی، سایت رایانه، کلاس های مجهز به تجهیزات مدرن آموزشی، نمازخانه، سلف سرویس و کتابخانه مجهز به اینترنت بی سیم، سالن اجتماعات، سالن ورزشی مجهز به دستگاه های بدنسازی مدرن می باشد.

طبقه دوم شامل کلاس های درس مجهز به تجهیزات مدرن آموزشی، فضای اداری آموزش و EDO، اتاق اساتید و آزمایشگاه های فیزیولوژی،بافت شناسی، ایمنی و ویروس شناسی، میکروب و انگل شناسی می باشد.

همچنین این واحد با راه اندازی ساختمان جدید اداری در فضایی مجزا به منظور سهولت دسترسی در خدمت دانشجویان و مراجعه کنندگان قرار گرفته است.

قابل ذکر است بیمارستان  آموزشی – درمانی شهید دکتر بهشتی بندرانزلی با ایجاد فضاهای فیزیکی مناسب (کلاسهای درس، کتابخانه، واحد آموزش، پاویون و...) جهت آموزش و ارتقاء دانشجویان  نیز در اختیار می باشد.

دانشکده دندانپزشکی که در مجاورت دانشکده پزشکی قرار گرفته است با دو کلینیک آموزشی دندانپزشکی خود و با بهره مندی از جدیدترین تجهیزات مدرن از جمله 58 یونیت دندانپزشکی، دستگاه های ساکشن و کمپرسور مرکزی ،اتوکلاو، فور و سایر تجهیزات اختصاصی، قادر است علاوه بر کمک به آموزش دانشجویان، مردمان شهر بندرانزلی را نیز از امکانات و خدمات خود بهره مند سازد. کلینیک دندانپزشکی شامل بخش های تشخیص، رادیولوژی، پروتز، ارتودنسی، اندودنتیکس، پریودانتیکس، اطفال، جراحی، ترمیم و بخش های پره کلینیک (فانتوم و لابراتور) بوده که دانشجویان مشتاق را به بالندگی هرچه بیشتر سوق می دهد.

 
 موقعیت جغرافیایی بندرانزلی 
 

بندر انزلی یکی از زیباترین شهرهای ایران است که در آن مرداب، دریا، ساحل و چمن‌زار با یکدیگر تلاقی می‌کنند و چشم اندازی بدیع و خیال انگیز می‌آفرینند. این شهر با داشتن جاذبه‌های دل انگیز و طبیعی توانسته است گوی سبقت را از دیگر شهرهای شمالی ربوده وسالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر از اقصی نقاط کشور و جهانگردان خارجی گردد.

 بندرانزلی از شمال به دریای خزر از جنوب به شهرستان صومعه سرا از شرق به شهرستان  رشت از غرب به شهرستان رضوانشهر متصل می‌باشد. این شهرستان در ناحیه‌ای کاملاً جلگه‌ای به صورت طولی و در ساحل زیبای دریای خزر واقع شده و دارای آب و هوای معتدل مرطوب ساحلی بوده که در فصول مختلف سال شرایط آب و هوایی مطلوبی را دارا می‌باشد. بخشی از محیط زیست طبیعی این شهرستان را دریا(۴۰ کیلومتر نوار ساحلی) و بخش مهم دیگر را اکوسیستم ارزشمند تالاب انزلی تشکیل می‌دهد.

دریاچه خزر( کاسپین)، سواحل ماسه‌ای، پل‌های تاریخی انزلی و غازیان، پارک ساحلی (بلوار)، کاخ موزه نیروی دریایی، موج شکن، مناره یا برج ساعت، بقعه متبرکه بی بی حوریه، عمارت قدیمی دادگستری، برخی دیگراز دیدنی‌های شهر انزلی بشمار می‌روند ضمن اینکه منطقه آزاد تجاری، اقتصادی و موقعیت استراتژیک شهر انزلی از لحاظ جاده‌ای موجب جذب تعداد زیادی توریست و گردشگر داخلی و خارجی در هر سال می‌باشد. امید است که این شهر با جاذبه های خدادادی و مردمان مهمان نواز خود بتواند میزبان خوبی برای دانشجویان و اهالی علم در حوزه های علوم  پزشکی در واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان باشد.
 
جهت آشنایی بیشتر با شهر بندرانزلی لطفاً کلیلک نمایید.
 
تاریخ آخرین به روزرسانی : 1398/04/31
 
     
 
 
آمار مراجعات
آمار این صفحه  امروز:   3  دیروز:   1  کل مراجعات:   28085